Kings nie wyrównali oferty, Bogdan Bogdanović w Hawks

6

Update: Zgodnie z przewidywaniami, Sacramento Kings zrezygnowali z wyrównania wartej $72 miliony oferty dla Bogdana Bogdanovicia, co oznacza, że zostanie on zawodnikiem Atlanty Hawks.

Jak tłumaczy Wojnarowski, po dwóch dniach zastanowienia, management Kings doszedł do wniosku, że priorytetem jest utrzymanie elastyczności składu budowanego wokół De’Aarona Foxa, Marvina Bagleya i Buddy’ego Hileda. W decyzji o zrezygnowaniu z Bogdanovica pomogło im również zdobycie Tyrese’a Haliburtona w drafcie, co znacząco poprawiło głębię na obwodzie.

Dla Hawks przejęcie Bogdanovica jest kolejnym dużym ruchem na rynku wolnych agentów. Wcześniej uzgodnili już kontakty z Danilo Gallinarim, Rajonem Rondo i Krisem Dunnem.


[22.11] Atlanta Hawks zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami chcą wykorzystać resztą swojego cap space’u na Bogdana Bogdanovica. Podejmują próbę wyciągnięcia go z Sacramento i składają ofertę 4-letniego kontraktu za $72 miliony.

Bogdanović jest zastrzeżonym wolnym agentem, dlatego Sacramento Kings będą mieli prawo wyrównania tej propozycji. Wcześniej nie byli zainteresowani podpisywaniem z nim nowego kontraktu, dlatego uzgodnili warunki sign-and-trade z Milwaukee Bucks. Do tamtej transakcji jednak nie doszło. Teraz mają dwa dni na decyzję, czy zatrzymują go u siebie, czy pozwolą odejść do Atlanty.

Według Sama Amicka z The Athletic, Hawks czują, że uda im się przejąć Bogdanovica i nie spodziewają się wyrównania oferty przez Kings.

Marc Stein z NY Times dodaje, że kontrakt zawiera opcję zawodnika w czwartym roku i bonus od wymiany 15%. Bonus jest zapisany w taki sposób, że to drużyna oddająca Bogdanovica będzie musiała go zapłacić.

92

KOMENTARZE

    • O jakbym chciał zakochać się w Hawks Younga jak swego czasu w GSW Stefka. Wiem, że to pewnie jeszcze nie ten momenty kariery, no ale i tak byłoby miło odpalać każdy kolejny mecz tylko z nastawieniem “ciekawe, co tam Trae i ekipa zrobią dzisiaj”.

      Lubię to: 8