Toronto Raptors pozyskali Arona Baynesa i zatrzymali Chrisa Bouchera

2

Toronto Raptors zostali z dużą dziurą pod koszem po odejściu Serge’a Ibaki i Marca Gasola, ale szybko znaleźli sobie nowego centra. Jest nim Aron Baynes, z którym uzgodnili warunki dwuletniej umowy za $14.3mln.

Drugi rok kontraktu to opcja drużyny, co zapewni Raptors elastyczność przed przyszłorocznym offseason.

Australijczyk ma już prawie 34 lata, ale ostatnio rozegrał swój rekordowy sezon w Phoenix Suns. Zdobywał najlepsze w karierze 11.5 punktów, zbierał 5.6 piłek, a do tego trafiał 35% trójek. Choć miał też kłopoty zdrowotne, przez które opuścił 31 meczów, w tym cały restart.

Raptors zatrzymali również swojego rezerwowego podkoszowego Chrisa Bouchera, z którym podpiszą dwuletni kontrakt wart $13.5mln.

W tym przypadku także zadbali o możliwość zwolnienia pieniędzy ze swojego salary cap w 2021, dlatego drugi rok jest niegwarantowany. 27-letni Boucher był zastrzeżonym wolnym agentem. W zeszłym sezonie rozegrał 66 meczów notując 6.6 punktów, 4.5 zbiórek i 1 blok.

Po załatwieniu sprawy podkoszowych, Masai Ujiri dodał jeszcze do składu zawodnika obwodowego. DeAndre’ Bembry otrzymał od Raptors minimalny kontrakt na dwa lata (drugi rok oczywiście niegwarantowany).

26-letni Bembry cztery poprzednie sezony spędził w Atlancie Hawks, ale tylko w jednym z nich udało mu się rozegrać więcej niż 44 mecze.

39

KOMENTARZE

    • Tak, caly czas bardzo sie dziwie Celtics, ze go nie zostawili, zwlaszcza po odejsciu Horforda. Z drugiej strony to juz 34 latka i coraz dluzsze przerwy przez kontuzje.

      Mimo wszystko dobry roles w dobrej cenie

      Lubię to: 0