John Wall chce odejść z Waszyngtonu

6

Już nie tylko James Harden i Russell Westbrook, ale również John Wall chce opuścić swoją drużynę.

Nazwisko Walla pojawiło się jakiś czas temu w doniesieniach o rozmowach między Washington Wizards i Houston Rockets na temat ewentualnej wymiany Westbrooka. Te rozmowy szybko się zakończyły i nie weszły na bardziej zaawansowany etap, ale wygląda na to, że teraz Wizards będą musieli zacząć poważniej myśleć o transferze. Według Shamsa Charanii, John chce odejść z Waszyngtonu.

Łatwo powiedzieć – ‘wytransferujcie mnie’, ale John Wall w najbliższym sezonie zarobi aż $40.8mln, a do tego w kontrakcie ma zapisanie na kolejne lata $43.8mln i $46.9mln. I co jeszcze bardzo istotne, z powodu poważnych problemów zdrowotnych jest poza grą od blisko dwóch lat… Ostatni raz w meczu NBA widzieliśmy go pod koniec grudnia 2018 roku. Powiedzieć, że Westbrook ma bardzo niską wartość transferową to nic przy Wallu. Jego kontrakt jest obecnie jednym ze zdecydowanie najgorszych w lidze.

Wizards bardzo liczyli na to, że teraz Wall wreszcie wróci do zdrowia i razem z Bradley’em Bealem pomoże przywrócić drużynę do playoffów. Zresztą sam John także jeszcze niedawno dużo mówił o tym:

“I’m getting back to being healthier than I’ve ever been, and [Bradley Beal] is just getting better and better. I can’t wait to see what we can be together.”

Teraz wygląda na to, że już nie tylko zdrowie Walla jest dużą niewiadomą i sytuacja w drużynie mocno się komplikuje, co może też w konsekwencji przyspieszyć otwarcie furtki do rozmów o wymianie Beala, na co czeka wiele drużyn.

80

KOMENTARZE

  1. Wall odkleił się od rzeczywistości. Szkoda, Wizards sa moim teamem. Myślałem, że ta era Wall-Beal ma jeszcze szansę na reaktywację.

    W tej sytuacji jedyna opcja dla Zards to wymiana do …. Orlando? Vucevic + Fultz za Walla.

    W grę może jeszcze wchodzić Detroit, Cleveland i …. San Antonio. Dla reszty Wall nie ma w ogóle sensu, bo mają dobrego pg lub innych kreatorów, gdzie taki ballhog jest zbędny.

    Lubię to: 2