Wymiana: Enes Kanter wraca do Blazers w trójstronej wymianie

2

Zanim jeszcze zaczną do nas spływać informacje o nowych kontraktach w ramach free agency, mamy doniesienia o trójstronnej wymianie pomiędzy Boston Celtics, Memphis Grizzlies i Portland Trail Blazers. Jako pierwszy o porozumieniu pomiędzy trzema drużynami poinformował oczywiście niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN:

Wcześniej Celtics i Memphis porozumieli się w sprawie wymiany 30 numeru w tegorocznym Drafcie, z którym ekipa Miśków wybrała 22-letniego Desmonda Bane’a – Celtowie otrzymali w ramach tej wymiany dwa drugorundowe picki w przyszłych w Draftach. Do tego dealu zdążyli się jeszcze włączyć Blazers i ostatecznie kluby zmienili w nim Enes Kanter i Mario Hezonja. Kanter wraca do Portland, gdzie przez moment grał w sezonie 18/19, natomiast Hezonja ląduje w Memphis.

Zarówno Kanter jak i Hezonja poinformowali w ostatnich dniach o tym, że wykorzystują swoje opcje zawodnika na kolejny sezon. Opcja Chorwata to 1,98 miliona dolarów, natomiast Turka 5 milionów – w 2021 roku obaj zostaną wolnymi agentami.

83

KOMENTARZE

  1. Niby grał w Portland tylko rok, a jakby wracał do domu. Oby to był znak na powtórzenie tamtego sezonu. Podobają mi się ruchy Blazers, dobrze że na grę nie trzeba czekać do lutego

    Lubię to: 11