Wymiana: Drugi deal Morey’a, Josh Richardson ląduje w Dallas

12

Daryl Morey pozyskał do Philadelphia 76ers shooting. Dallas Mavericks pozyskali za to potrzebnego obrońcę.

Po zejściu z kontraktu Ala Horforda – i przehandlowaniu go przed draftem do Oklahoma City Thunder w zamian za Danny’ego Greena – Filadelfię opuścił Josh Richardson.

W jego miejsce 76ers pozyskali brata Stephena Curry’ego, Setha – dowiedział się jako pierwszy Shams Charania z “The Athletic”.

Mavericks pozyskali także wybór z nr 36 w tegorocznym drafcie, z którym wybrali wingmana Tylera Bey’a.

Richardson z miejsca stanie się bardzo przydatnym obrońcą w Dallas Mavericks, którzy mieli dopiero 18. efektywność defensywną w sezonie 2019/20.

Wymiana: Al Horford w Thunder, Danny Green w Sixers

 

72

KOMENTARZE

  • Z Haliburtonem bym się wstrzymał. Przede wszystkim Kings nie wzięli gościa, który był typowany znacznie niżej, jak to mieli w zwyczaju.
   No ale już fit się nie trzyma kupy w ogóle. Lewis Jr był i robiliby przynajmniej rzeźnię w transition. Nie zdziwiłbym się, gdyby jednak go wymienili. Z drugiej strony jeśli Hield chce wydostać się z Sactown i zdobędą raczej defensywnego wingmana… (nie musi być elitarny i nie będzie) to już to wygląda lepiej.
   Podejrzewam, że 20-25MPG i kluczyki do ofensywy rezerwowych lineupów (i łatanie dziur w podstawowych + gra off-ball, choć to oznacza Hielda na trójce i DRtg drzwi obrotowych) otrzyma z miejsca.

   Lubię to: 2
 1. Dallas bilansuje zespół oddając kluczowego strzelca za obronce który powinien dobrze pasować do Luki. Do tego wzięli ciekawy prospekt w 2 rundzie. Z drugiej strony Curry ma top 3 % rzutow za 3 w historii i przyjazny dla zespołu kontrakt. Win-win

  Lubię to: 6
   • Ale z drugiej strony nie jest przypadkiem ze nigdy nie przekroczyl 13 pkt w sezonie. To jest super gosc na 1 gracza z ławki, na 20 minut i rzucenie trzech trojek. Mavs chciało kogoś bardziej na 2 strony parkietu. Philla ma lepszych obrońców wiec łatwiej będzie go ukryć. Myślę że wszyscy dostali to czego chcieli.

    Lubię to: 2