James Harden odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu, chce wymiany do Nets

3

James Harden zrezygnował z możliwości zostania pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który zagwarantuje sobie zarobki na poziomie $50 milionów rocznie. Jak donosi Adrian Wojnarowski, Harden odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu, dając Houston Rockets jasno do zrozumienia, że nie widzi swojej przyszłości w Houston i chce wymiany. I to wymiany konkretnie do Brooklyn Nets.

Obecna umowa Hardena obowiązuje do 2023 roku, ale ostatni sezon to opcja zawodnika. Rockets proponowali mu maksymalne przedłużenie o dodatkowe dwa lata za $103 miliony.

Według źródeł Woja, Harden uważa, że nie ma już szans na mistrzostwo w Houston, podczas gdy Nets postrzega jako najlepszą możliwą drogę do zdobycia tytułu. Jest zdeterminowany, żeby przenieść się na Brooklyn, ale mimo, że Rockets i Nets są w kontakcie, na razie nie rozpoczęli rozmów o możliwym transferze. W Houston nie są przekonani, że od Nets mogą dostać najlepszą ofertę i zamierzają cierpliwie sprawdzić rynek. Nie muszą się jeszcze spieszyć mając swojego gwiazdora na dwuletnim kontrakcie i nadal najbardziej chcieliby zatrzymać go u siebie.

95
Poprzedni artykułMichael Jordan chce Westbrooka w Charlotte Hornets
Następny artykułRockets rozpoczęli wyprzedaż składu? Oddali Roberta Covingtona do Portland

3 KOMENTARZE