Rajon Rondo na celowniku Los Angeles Clippers

0

Rajon Rondo może podjąć swoją opcję zawodnika na sezon 20/21, jednak dobre występy w playoffach mocno podniosły jego wartość i jest niemal pewne, że weteran ligowych parkietów zrezygnuje z gwarantowanych 2,69 miliona dolarów, aby przetestować rynek wolnych agentów. Los Angeles Lakers liczą na to, że uda im się zatrzymać rozgrywającego u siebie, ale w lidze może znaleźć się kilka zespołów, które będą mogły zapłacić mu większe pieniądze:

Jak wynika z doniesień Marca Steina z The New York Times, jedną z takich drużyn są Los Angeles Clippers. Drużyna ze świeżo mianowanym trenerem Tyronnem Lue liczy na to, że Rondo skuszą większe pieniądze i fakt, że zmiana drużyny nie będzie wymagała przeprowadzki. Ponadto pozyskanie Rondo, to jak upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu – Clippers się wzmacniają, jednocześnie osłabiając jednego ze swoich największych rywali.

Playoff Rondo w kluczowej fazie rozgrywek rozegrał dla Lakers 16 spotkań. Wchodząc z ławki rezerwowych udawało mu się notować średnie na poziomie: 8,9 punktu, 4,3 zbiórki i 6,6 asysty w niecałe 25 minut gry.

51