A.Davis: “Moja przyszłość wyjaśni się w kolejnych miesiącach”

8

Świeżo upieczony mistrz NBA Anthony Davis rozpoczyna świętowanie, które potrwa pewnie przez kilka dobrych tygodni. Center Los Angeles Lakers ma przed sobą jednak ważne decyzje do podjęcia i w pewien sposób mogą one podyktować tegoroczną wolną agenturę.

Davis ma w swoim kontrakcie opcję gracza na kolejny sezon – 28,75 miliona dolarów za sezon 20/21. Kiedy przed rokiem AD pojawił się w Kalifornii mówiło się o tym, że zawodnik poczeka na rozwój sytuacji i zadecyduje, czy chce zostać w Lakers na dodatkowy sezon, czy też zdecyduje się przetestować wolną agenturę. Oczywiście w tym drugim przypadku nowy kontrakt z Jeziorowcami byłby najbardziej prawdopodobną opcją, ale rzecz jasna wszystkie pozostałe drużyny w lidze liczą na inny rozwój sytuacji.

Sam zainteresowany w jednej z pierwszych rozmów z mediami po zdobyciu mistrzostwa przekonywał, że wszystko rozwiąże się w kolejnych miesiącach:

Przeżyłem w Los Angeles wspaniałe chwile. To była czysta radość i niesamowite uczucie. W następnych kilku miesiącach wszystko się rozwiąże, zostaną podjęte wszelkie decyzje. Nie jestem ich na ten moment pewny, ale wiem, że mój agent Rich Paul pomoże mi w ogarnięciu tego wszystkiego.

115

KOMENTARZE

  1. No właśnie, każdemu się wydaje wręcz oczywiste że zostanie na pięć lat, a może on się napatrzył na LeBrona i będzie chciał wrócić do domu i zrobić drugie Cleveland w Chicago ;)

    Lubię to: 10