John Lucas nowym kandydatem na trenera Houston Rockets

1

Od momentu kiedy Houston Rockets rozpoczęli poszukiwania nowego trenera już kilka nazwisk pojawiło się w kontekście przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że do dobrze znanego grona: Tyronn Lue, Kenny Atkinson, Jeff Van Gundy i Sam Cassell dołącza również John Lucas, którego kandydatura podobno zyskuje na znaczeniu – to doniesienia Marca Steina z The New York Times:

Za kandydaturą Lucasa mają przemawiać przede wszystkim dobre relacje z zawodnikami Rockets, zwłaszcza z Jamesem Hardenem i Russellem Westbrookiem. Lucas spędził w Houston cztery ostatnie sezony, pracując jako trener rozwoju zawodników i udało mu się wypracować ze swoimi podopiecznymi wspólny język. Według sierpniowych raportów był jednym z trenerów, którzy zyskali największy szacunek poprzez swoje wypowiedzi i działania, kiedy bojkot playoffowych spotkań rzucił cień na dalsze kontynowanie zmagań w tym sezonie.

66-letni Lucas rozpoczął przygodę z trenerką na początku lat 90-tych. Przed dołączeniem do Rockets był także asystentem w Denver Nuggets i Los Angeles Clippers.

75

KOMENTARZE