Giannis z kolejnym tytułem Most Valuable Player

8

Liga NBA w oficjalnym komunikacie potwierdziła to, o czym już od kilku godzin donosił Adrian Wojnarowski z ESPN – Giannis Antetokounmpo po raz drugi z rzędu otrzymał nagrodę Most Valuable Player:

Milwaukee Bucks liczą na to, że Giannis w tegorocznym offseason podpisze przedłużenie kontraktu, ale jeżeli zawodnik zdecyduje się na podpisanie kontraktu 1+1, to dzięki tegorocznej statuetce, w 2022 roku będzie mógł uzgodnić z Kozłami pięcioletnią umowę o wyższej wartości 35% salary cap  (zamiast 30%) – to informacje przekazane przez Bobby’ego Marksa z ESPN:

Antetokounmpo w wyścigu po tytuł MVP pokonał LeBrona Jamesa z Lakers i Jamesa Hardena z Rockets. Zdobywajac back-to-back statuetki Grek dołączył do elitarnego grona jedenastu graczy, którzy otrzymywali te najważniejsze wyróżnienia indywidualne rok po roku. Ponadto, Giannis zdobywając też w tym roku nagrodę Defensive Player of The Year stał się trzecim zawodnikiem, który zgarnął statuetki MVP i DPOY w jednym sezonie – pozostali dwaj to Michael Jordan i Hakeem Olajuwon.

19

KOMENTARZE

  • Tak, ale timing jest fatalny. Niby nba, cebuliony monet, tysiace specjalistow(w tym PR) , a rozdaja nagrody w tak debilnym momencie sezonu jakby sami siebie trollowali

   Lubię to: 23
  • Nie zapominajmy, ze w ostatnich latach było jeszcze gorzej i MVP czy COTY ogłaszano tuż po Finałach (patrz Dwayne Casey dostaje statuetkę zaraz po tym jak go wyjebano z roboty).
   Mimo wszystko taka nagroda powinna być ogłaszana w pierwszym, najpóźniej drugim tygodniu playoffs zamiast niepotrzebnie rozwlekać wszystko w czasie.W tym tygodniu ROTY, potem DPOY itd jakby nie można ogłosić za jednym zamachem.

   Lubię to: 9