Wake-Up: Będzie Game 7! Kolejny choke Clippers i duży comeback Nuggets

52

Denver Nuggets znowu to zrobili!

To niemal była powtórka poprzedniego spotkania. Ponownie odrobili wysoką stratę, przejmując mecz w drugiej połowie. Znowu też wrócili z 1-3, doprowadzając do remisu w serii. I już po raz czwarty z rzędu seria z ich udziałem rozstrzygnie się dopiero w Game 7.

LA Clippers @ Denver 98:111 (3-3) P.George 33 – N.Jokić 34/14z

1) Nuggets wyjątkowo lubią znaleźć się pod ścianą, wtedy gra im się najlepiej. Ale nawet sam fakt bycia w elimination game to jeszcze za mało. Muszą czuć ten nóż na gardle i jakby tylko czekali aż rywale ich przycisną, żeby móc wreszcie poczuć przypływ energii i ruszyć do ataku. Wtedy zaczyna się zabawa. Tak było w Game 5 i teraz powtórzyli ten scenariusz. Przegrywali 19 punktami na początku trzeciej kwarty, ale tym razem zrobili jeszcze szybszy comeback. Już w trzeciej kwarcie obrócili mecz na swoją korzyść, odpowiadając runem 28-11. Na starcie czwartej kwarty przejęli prowadzenie i czuli się już na tyle pewnie, że Mike Malone nawet pozwolił sobie na to, żeby przez minutę grać bez dwójki swoich liderów. Dał im chwilę oddechu, natomiast kiedy Nikola Jokić wrócił, od razu trafił dwie kolejne trójki (i wygonił z parkietu Montrezla Harrella, -19 w 15min). Nuggets przejęli mecz i już nie oglądali się za siebie.

Na dwie i pół minuty przed końcem było po wszystkim, kiedy Jorker dobił rywali kolejną trójką.