Nowy sezon nie wystartuje wcześniej niż w Święta Bożego Narodzenia

1

Wczoraj dowiedzieliśmy się o tym, że władze ligi zaproponowały nową datę Draftu 2020 i w związku z tym wystarczyło zaledwie kilkanaście godzin, abyśmy otrzymali nowe wieści w sprawie startu sezonu 20/21. Jako pierwszy z informacjami pospieszył do nas Shams Charania z The Athletic, który na Twitterze wyjaśnił nam, co władze ligi przekazały podczas wirtualnego spotkania z Radą Zarządzającą:

Sezon 20/21 nie wystartuje wcześniej niż 25 grudnia. Data ta nie jest oficjalną datą rozpoczęcia rozgrywek, chodzi tutaj bardziej pewną granicę, o której możemy myśleć i nie nastawiać się na wcześniejsze zmagania koszykarzy.

W czerwcu władze ligi wychodziły z inicjatywą ustalenia daty na 1 grudnia, ale wtedy pomysł ten nie uzyskał aprobaty NBPA, a sam komisarz Adam Silver w ostatnich wywiadach potwierdził, że początek grudnia był zbyt optymistycznym scenariuszem na nowy sezon.

NBA cały czas liczy na to, że zespoły będą mogły grać z kibicami na trybunach i to ma być głównym powodem ostrożności w kontekście określania konkretnych dat – cała sprawa w kolejnych miesiącach będzie niezwykle delikatna.

52