Ujiri złożył pozew wzajemny po publikacji wideo

6
fot. youtube.com/AlamedaCountySheriffDeputy

Masai Ujiri wniósł pozew wzajemny, w którym zawarł opublikowany we wtorek zapis wideo z konfrontacji pomiędzy nim a oficerem policji Alanem Stricklandem – dowiedział się ABC News.

Pozew złożony został w US District Court w Oakland, w Kalifornii, gdzie doszło do zdarzenia po ostatnim meczu Finałów 2019. Jest to odpowiedź na pozew złożony w lutym przez Stricklanda, który zarzucił Ujiriemu napaść.

Wideo pokazuje Stricklanda łapiącego Ujiriego za marynarkę, popychającego prezydenta Toronto Raptors i mówiącego mu stanowczo „Back the fuck up” (coś w rodzaju: odsuń się kurwa), gdy Ujiri próbuje pokazać mu klubową przepustkę, pozwalającą mu przedostać się na parkiet, żeby celebrować razem z graczami i trenerami Raptors zdobycie mistrzostwa NBA.

Następnie Ujiri i Strickland wymieniają słowa, Ujiri ponownie pokazuje klubową legitymację, Strickland popycha go drugi raz, Ujiri odpowiada tym samym. Następnie przepychanka dobiega końca.

W pozwie czytamy:

„Po tym jak został popchnięty i zwyzywany, Pan Ujiri nie odpowiedział agresywnie. Zamiast tego, spokojnie zapytał Pana Stricklanda dlaczego ten go popchnął, poinformował Pana Stricklanda, że jest prezydentem Raptors i podniósł swoją legitymację klubową, by pokazać ją Panu Stricklandowi. Ten jednak zamiast spróbować komunikować się z Panem Ujirim, postanowił nadal nie akceptować tego, że Pan Ujiri jest prezydentem Raptors i ignorować legitymację, którą Pan Ujiri próbował mu pokazać.”

W oryginalnym wniosku złożonym w lutym przez  Stricklanda znalazły się zdania: „(Pan Strickland) poniósł ubytek na ciele, zdrowiu, sile, aktywności i jako osoba. Wszystko to spowodowało to, że (Pan Strickland) cierpi mentalnie, emocjonalnie, psychologicznie, fizycznie i ma bóle nerwowe”.

Szeryf Hrabstwa Alameda początkowo zamierzał oskarżyć Ujiriego, sugerując, że prezydent Raptors uszkodził szczękę i ramię oficera policji. Ostatecznie, po spotkaniu w październiku z Ujirim i jego prawnikami, hrabstwo postanowiło nie wnosić oskarżeń.

Strickland swój pozew złożył w lutym.

68
Poprzedni artykułWake-Up: Wideo Policja vs Ujiri opublikowane, porażki Lakers i Milwaukee w meczach nr 1
Następny artykułPodcast Sitarz Kwiatkowski: Początek play-offów

6 KOMENTARZE

 1. “(Pan Strickland) poniósł ubytek na ciele, zdrowiu, sile, aktywności i jako osoba. Wszystko to spowodowało to, że (Pan Strickland) cierpi mentalnie, emocjonalnie, psychologicznie, fizycznie i ma bóle nerwowe„
  Ja pierd… – ilu tam takich typów jeszcze się znajdzie

  Lubię to: 25
 2. „Wszystko to spowodowało to, że (Pan Strickland) cierpi mentalnie, emocjonalnie, psychologicznie, fizycznie i ma bóle nerwowe”

  Z nagrania można wywnioskować, że wszystkie te dolegliwości towarzyszyły mu już wcześniej. Dodałbym tylko jeszcze ataki agresji.

  Lubię to: 17
 3. Bądź policjantem w USA.
  Skończ szkołę policyjną, kursy samoobrony, itd.
  Najmij się do pracy policjanta, jako ochroniarz na imprezie masowej.
  Pilnuj porządku.
  Popchnij jakiegoś kolesia, którego nie znasz. Dwa razy, przy czym tamten ma obie ręce opuszczone.
  Koleś też cię odepchnie.
  Odnieś ubytek na ciele, zdrowiu, sile, aktywności i jako osoba.
  Cierp mentalnie, emocjonalnie, psychologicznie, fizycznie i miej bóle nerwowe.

  Jeszcze raz – POPCHNIĘCIE.

  Ja prdl., nic dziwnego, że tam w tej Ameryce nie radzą sobie z tłuszczą napadającą na sklepy z playstation.

  Lubię to: 1