NBA łagodzi kwarantannę po niejednoznacznym wyniku testu

0

Niejednoznaczne wyniki testów na koronawirusa zaniepokoiły kilka klubów biorących udział w restarcie sezonu kilka dni temu, dlatego władze NBA momentalnie zdecydowały się na opracowanie zmian w tym zakresie. Adrian Wojnarowski z ESPN spieszy z informacjami, według których NBA po konsultacjach medycznych zdecydowała się skrócić dodatkową kwarantannę po otrzymaniu niejednoznacznego wyniku:

W przypadku niejednoznacznego wyniku testu zawodnik musiał poddać się dwóm dodatkowym dniom kwarantanny i ten fakt powodował, że ligowe managementy obawiały się przypadku, w którym lider zespołu mógłby nie wystąpić w kluczowym spotkaniu fazy playoff. NBA wyszła więc naprzeciw tym obawom i teraz ewentualna kwarantanna ma zostać skrócona do zaledwie jednego dnia. Zawodnik musi jednak uzyskać negatywny wynik testu po tych 24 godzinach, a następnie kolejny na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Zmiany mają przyspieszyć powrót zawodnika z niepewnym wynikiem testu, ale Wojnarowski w swoich doniesieniach jednocześnie uspokaja – niejednoznaczny wynik trafia się jedynie raz na 200 przypadków, dlatego nie powinno się to okazać dużym problemem.

26