Bam Adebayo nie może być pewny przedłużenia kontraktu z Heat

2

Bam Adebayo do momentu zatrzymania sezonu zaliczał dla Miami Heat swój najlepszy sezon w dotychczasowej karierze i powszechnie mówiło się o tym, że w wakacje otrzyma od klubu propozycję przedłużenia debiutanckiego kontraktu. Pandemia koronawirusa popsuła nie tylko terminarz rozgrywek, ale również offseason. Dodatkowo, według doniesień Briana Windhorsta z ESPN, Heat w tym momencie mogą nie być tak chętni na rookie extension dla swojej młodej gwiazdy, jak jeszcze kilka miesięcy temu:

Sytuacja finansowa na kilka sezonów w przód nie jest już tak kolorowa, jak przed pandemią, dlatego właściciele organizacji już teraz zaczynają głośno mówić o tym, jakie straty mogą ponieść w kolejnych latach. Brak przedłużenia dla Adebayo w tym roku to pewne zabezpieczenie dla Heat, ponieważ w kolejne wakacje w ostateczności i tak będą mogli go zatrzymać, kiedy zawodnik zostanie zastrzeżonym wolnym agentem. Ekipa z Florydy chce zostawić sobie pewną elastyczność w salary cap, tym bardziej, że w 2021 roku wolnym agentem zostanie Giannis Antetokounmpo i gdzieniegdzie podnoszą się głosy, że Heat będą próbowali skusić Greka do gry w ich barwach.

45

KOMENTARZE

  1. Bama raczej przedłużą. Wydaje mi się, że tu chodzi właśnie o tą elastyczność finansową na wolne miejsce dla FA w 2021 (głównie o Antka). Wtedy przy podpisywaniu dodatkowej Gwiazdy liczył by się rookie cap hold Bama, a nie jego nowy kontrakt do salary cap.

    Lubię to: 9
  2. Chodzi o plany Heat przejęcia w przyszlym sezonie Giannisa i Odadipo. Jak się nie uda to podpiszą z nim kontrakt, mogą wyrównać każdą ofertę. Jedyny problem jaki widzę to brak szybkiej decyzji i Giannisa i pojawienie się wysokich ofert dla Bam juz na poczatku okienka

    Lubię to: 5