Wilson Chandler rezygnuje z restartu, w Nets zastąpi go Justin Anderson

0

Wilson Chandler jest kolejnym zawodnikiem, który zrezygnował z gry podczas wznowienia sezonu w Orlando. Wczoraj poinformował o tym Brooklyn Nets. Jak donosi Malika Andrews z ESPN, głównym powodem jego decyzji jest chęć spędzenia czasu z rodziną – szczególnie z babcią, która go wychowywała i trójką swoich dzieci.

Obecny sezon był dla Chandlera najgorszym w karierze. Rozegrał 35 spotkań głównie w roli rezerwowego, zdobywając średnio 5.9 punktów w 21 minut. Przypomnijmy też, że opuścił pierwsze 25 meczów odsiadując karę zawieszenia za pozytywny wynik testu antydopingowego.

Chandler jest już czwartym zawodnikiem, którego Nets nie będą mieli do dyspozycji po wznowieniu sezonu. Kevin Durant, Kyrie Irving i Nicolas Claxton są kontuzjowani.

Kontuzjowanych graczy nie mogą zastąpić, ale mogą zatrudnić zastępstwo dla Chandlera i już wiemy, że podpiszą kontrakt z Justinem Andersonem.

Nets sprawdzali 26-letniego Andersona w styczniu, kiedy był u nich na 10-dniowym kontrakcie, ale rozegrał wtedy tylko 17 minut w trzech meczach. Większość obecnego sezonu spędził w G-League, po tym jak w preseason nie utrzymał się w składzie Washington Wizards. W poprzednich latach grał w Atlanta Hawks, Philadelphia 76ers i Dallas Mavericks.

25