Davis Bertans rezygnuje z występów po wznowieniu sezonu

1

Najnowsze raporty Adriana Wojnarowskiego wskazują na to, że Washington Wizards po wznowieniu sezonu będą zmuszeni radzić sobie bez swojego kluczowego zawodnika ławki rezerwowych – Davisa Bertansa:

Za kilka miesięcy Bertans będzie mógł przetestować rynek wolnych agentów. Do momentu zastopowania rozgrywek z powodu epidemii koronawirusa skrzydłowy zaliczał swój najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Notował średnio 15,4 punktu i 4,5 zbiórki i był dla ekipy Czarodziejów kluczową postacią ławki rezerwowych.

Mając za sobą historię kontuzji ACL’a Bertans postanowił nie ryzykować powrotu na mecze rozgrywane na Florydzie, gdyż liczy na podpisanie kilkuletniego kontraktu z Wizards. Ewentualna kontuzja mogłaby mocno utrudnić mu negocjacje.

Bertans nie przejawiał większych obaw koronawirusem po wznowieniu sezonu i to nie to było jego motywacją przy podejmowaniu decyzji. Wizards wspierają go, rozumieją jego motywację i jednocześnie mają nadzieję na kontynuowanie współpracy po zakończeniu rozgrywek.

37

KOMENTARZE