Zawodnicy mają tydzień na zadecydowanie o swoim powrocie do gry

0

Zarówno komisarz Adam Silver jak i przewodnicząca NBPA Michele Roberts zapewniali w ostatnich dniach, że żaden zawodnik nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, jeżeli zdecyduje się nie udzielić zgody na swój powrót do gry, który zakłada mecze w Orlando na Florydzie. Ostatnie szeroko komentowane wypowiedzi Kyriego Irvinga i Dwighta Howarda sugerowały, że coraz większa ilość graczy może rozważyć rezygnację z występów nawet pomimo groźby utraty części pieniędzy z kontraktu, ale jednocześnie Adam Silver cały czas przekonywał, że restart sezonu nie jest zagrożony.

Dzisiaj dzięki doniesieniom Shamsa Charanii z The Athletic mamy garść kolejnych informacji, które niejako mogą nas utwierdzić w tym, że sezon faktycznie wystartuje pod koniec lipca, niezależnie od tego ilu zawodników zdecyduje się na odpuszczenie rozgrywek z obawy o swoje zdrowie. Shams przekazał informację o terminie deadline’u jaki otrzymali zawodnicy na podjęcie decyzji – wszyscy gracze 22 drużyn, które mają pojawić się w Orlando mają jedynie tydzień na to, aby zrezygnować z dalszych zmagań w tym sezonie:

Władze NBA postanowiły dodatkowo wprowadzić dwie kategorię wśród zawodników, którzy wyoptują się z sezonu – „Protected Players” oraz „Excused Players”. Chodzi tutaj o tych wszystkich, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka jeżeli chodzi o możliwość zakażenia koronawirusem. Pensje graczy z tych kategorii nie zostaną zredukowane.

Charania dodatkowo potwierdził, że władze ligi w rzeczy samej nie zamierzają wyciągać żadnych konsekwencji w stosunku do tych zawodników, którzy postanowią nie brać udziału w zrestartowanym sezonie:

28

Poprzedni artykułKajzerek: Ze strachem za rękę
Następny artykułGordon Hayward w kręgu zainteresowań Indiana Pacers