Ime Udoka poważnym kandydatem na trenera Chicago Bulls

0

W związku z tym, że osiem drużyn NBA oficjalnie zakończyło już swoje zmagania w tym sezonie, można w najbliższych tygodniach oczekiwać kilku mniej lub bardziej istotnych doniesień na tematy z nimi związane. Na początek skupimy się na Chicago Bulls, którzy pomimo tego, że cały czas trzymają na stołku trenera Jima Boylena, to przecież już kilka tygodni temu głośno mówiło się o tym, że nowy management Byków czeka tylko na jasną deklarację ligi w sprawie wznowienia sezonu, aby móc przystąpić do procesu zmiany trenera.

Tak więc Boylen nadal znajduje się na wyjątkowo gorącym krześle, a Joe Cowley z Chicago Sun-Times informuje, że Bulls mają już w tym momencie poważnych kandydatów na jego zastąpienie. Głównym z nich jest Ime Udoka, który pełni obecnie funkcję asystenta w sztabie Bretta Browna w Sixers:

42-letni Udoka może pochwalić się siedmioletnią karierą zawodniczą w NBA. Po jej zakończeniu przez siedem lat jako asystent pracował u boku Gregga Popovicha w San Antonio Spurs, a następnie w 2019 roku przeniósł się do Filadelfii – rok temu był też poważnie brany pod uwagę jako kandydat na trenera Cleveland Cavaliers, ale ostatecznie ta posada przypadła Johnowi Beileinowi.

Innym kandydatem poważnie branym pod uwagę przez Bulls jest podobno asystent trenera z Toronto Raptors – Adrian Griffin.

62