Gra Draftowa: w co gramy, jak gramy i kim gramy

6
fot. AP Photo

29 drużyn zagra w naszej Grze Draftowej. Nie wymyśliliśmy jeszcze dla niej nazwy, stąd taka beta. Peltonen, czyli jeden z graczy, pyta się też, które miasto ma być siedzibą naszej ligi i dlaczego. O sugestie dotyczące nazwy ligi i jej siedziby prosimy więc w komentarzach – wybierzemy te najpopularniejsze.

UPDATE CZWARTEK 18:12: WYNIKI LOSOWANIA I RUNDY DRAFTU


Cel gry: Zbudować najlepszą drużynę koszykówki spośród pięciu wybranych w drafcie graczy

Kto wygrywa? Drużyna, która uzyska najwięcej głosów

Kto ocenia? Wszyscy

Ilu uczestników? 29 zespołów. W większości są to drużyny złożone z dwóch menedżerów.

Uczestnicy: Maciej Misztal (pomysłodawca), Między Rondem a Palmą, Adam Szczepański, Piotr Kolanowski, Team Killer Bee’s, Piotr Sitarz, Maciej Staszewski, Sebastian Bielas, Piotr Gierszewski + Jax (podeślijcie jeszcze nazwę drużyny), Squash, Poważne Żuki, Bestia, Nowa Sól Huskies, Nashville Wildcats, Wojownicze Truskawki, Rzenson Team, Biali Nie Potrafią Skakać, BratyBe, Gród Złotniki, Dzieci Shawna Kempa, Sadło Charlesa Barkley’a, Ball So Hard University, Czarny Humor, Prestige & Glamour, Janusze Kwarantanny, Pastrami z Rysia, XXX, Budzal’s Team, Team Gostyń

Reguły Draftu:

1) 5 rund

2) system wężykowy (drużyna X wybiera z nr 1, 58, 59, 116, 117 itd.; drużyna Y wybiera z nr 29, 30, 87, 88 itd.)

3) Wybieramy spośród zawodników, którzy swoje kariery w NBA rozpoczęli w sezonie 1995/96 i w późniejszych sezonach, aż do sezonu 2019/20 włącznie.

4) Wybór można wytłumaczyć w minimum 5, a maksymalnie w 15 zdaniach. Wybór i opis/wytłumaczenie podsyłamy na redakcja@szostygracz.pl

5) 24 godziny na wybór (decyduje godzina publikacji wyboru na naszej stronie)

WAŻNE: Określonego zawodnika można wybrać w naszym drafcie tylko jeden raz. Przy wyborze zawodnika dodajemy, który sezon danego gracza wybieramy (np. LeBron James 2012/13, LeBron James 2019/20, Kobe Bryant 2006/07, Kobe Bryant 2009/10).

6) Kolejność I rundy draftu rozlosowana zostanie przy użyciu popularnego generatora draftów fantasy. W 29 zakładek wpisanych zostanie 29 zgłoszeniowych adresów e-mail. Po wciśnięciu przeze mnie ‘Generate Draft Order’ wyniki draftu zostaną automatycznie wysłane na każdą z 29 skrzynek mailowych. Jeżeli jednak ktoś z różnych przyczyn nie otrzyma maila, głosowanie nie zostanie powtórzone.

UPDATE CZWARTEK 18:12: WYNIKI LOSOWANIA I RUNDY DRAFTU


Więc …jak wygrać rozgrywki?

Rozgrywki dobiegną końca wraz z ogłoszeniem wyników ankiety, na to który zespół menedżerski zbudował najlepszą drużynę LUB po przeprowadzeniu szybkich rozgrywek z udziałem 29 zespołów, w których jak wyżej decydować będzie głos publiczności (w tym sami gracze). Organizatorzy – Adam Szczepański, Maciej Misztal i Magdalena Bobatrzy – zastrzegają sobie prawo wyboru kiedy ogłoszony zostanie plebiscyt. Będzie to oczywiście uzależnione od wydarzeń za Atlantykiem (ocean).

Czy gramy na zasadach z 1995 czy 2020 roku? Czy z trójkami jak teraz i z LeBronem Jamesem jako point-centrem, czy gramy w latach 90-tych i Kevin Garnett jest trójką?

Postanowiliśmy pozostawić tę kwestię absolutnie otwartą. Dodatkowo, np odpowiedź na pytanie: “Czy jeżeli wybiorę Tima Duncana 2002/03, to czy Tim Duncan będzie oddawał pięć trójek w meczu, jakby było to 2020 rok?” – także jest kwestią otwartą.

Od oceniającego zależało będzie to jak ocenia.

Menedżerom za to pozostaje do użycia siła perswazji w opisach towarzyszących każdemu wyborowi.

Te opisy (5-do-15 zdań) mogą tłumaczyć wybór, mogą opisywać budowę drużyny, jej wizję, ale równie dobrze mogą dezawuować kaszotto jako określenie dania z kaszy, mięsa i warzyw. W przypadku, gdyby po drafcie doszło do rozgrywek, drużyny mogły będą pozwolić sobie na krótki komentarz przed danym starciem.

Wydaje mi się, że są to najważniejsze kwestie, a pozostałe, jeśli tylko się pojawią, omówimy na bieżąco.

Jeżeli trzeba będzie podjąć decyzję, spróbujemy podjąć ją wspólnie.

Ewentualne spory – tzw superspory, kwestie absolutnie najwyższej wagi, kwestie, których mam nadzieję jednak unikniemy – rozstrzygać będzie trio organizatorów: Szczepański, Misztal, Bobatrzy.

Po rozlosowaniu kolejności I rundy draftu, wyniki zostaną opublikowane także i tutaj na stronie.

Sam draft rozpocznie się wraz z opublikowaniem wyboru nr 1. Przy wysyłaniu nam wyboru w pierwszej rundzie prosimy każdą z drużyn o przedstawienie się w 2-4 zdaniach.

To chyba wszystko.

40

KOMENTARZE