Zapraszamy wszystkich do Gry Draftowej

13

Tym, którym mimo wszystko brakuje myślenia o koszykówce Maciek Misztal wymyślił grę.

A w zasadzie Maciek, nasz czytelnik, przypomniał nam o grze draftowej, którą w 2011 roku przeprowadziliśmy na Zawszepopierwsze. I z tą grą teraz ruszamy.

O co chodzi? O skomponowanie drużyny z zawodników, którzy rozpoczęli swoje kariery w NBA najpóźniej w 1995 roku (1995-2019).

Wybieramy graczy systemem wężykowym, ale kto wie czy ważniejsza niż sam wybór, nie stanie się umiejętność wytłumaczenia w 5-15 zdaniach dlaczego wybieramy danego gracza.

Chodzi bowiem nie tylko o stworzenie zespołu, ale i przedstawienie WIZJI! Istotne mogą okazać się dopasowania graczy nie tylko jeśli chodzi o ich umiejętności.

Jak gramy? Jako teamy menedżerskie złożone z dwóch osób.

Jeśli chcesz więc zagrać, znajdź kolegę – niekoniecznie musi być to ktoś spośród naszych czytelników – stwórzcie team i zgłoście go na redakcja@szostygracz.pl Obostrzeń póki co wokół raczej wystarczy, ale najlepiej aby przynajmniej jeden z Was był naszym, aktualnym czytelnikiem. To przybliży Was do udziału w zabawie, jeśli zgłoszeń będzie mnóstwo. Mile widziana od razu nazwa drużyny.

Najpierw przeprowadzimy draft, a później (oby nie) nasze zespoły zmierzą się ze sobą w rozgrywkach, prawdopodobnie systemem pucharowym. Oceniającymi kto wypadł najlepiej będziemy my wszyscy.

Na zgłoszenia czekamy do wtorku, do godz. 20.

Jako że jesteśmy jeszcze w stanie pewne niuanse w regułach gry pozmieniać, to przy okazji zgłoszenia możecie jeden, najlepszy pomysł dorzucić. Przy czym to, że zaczynamy od roku/Draftu 1995 pozostaje bez zmian – spędziliśmy nad tym 14 dni bez wychodzenia z domu, przysięgam.

Ostateczne reguły gry opublikujemy po konsultacjach społecznych. Zapraszamy -> redakcja@szostygracz.pl

64
Poprzedni artykuł5 na 5: Najbardziej bullshitowe narracje w NBA
Następny artykułKoronalokaut: Gobert, Mitchell i Smart wyleczeni

13 KOMENTARZE

 1. Na pewnym forum dałem zagadkę więc jak ktoś czytał to niech nie podpowiada.

  Każdy zna zawodników z największą ilością pierścieni. A czy znacie zawodników którzy najczęściej „mieli zaszczyt” zakończyć sezon w zespole z najgorszym bilansem? Liczymy od sezonu 1990/91. Jest ich trzech.

  Lubię to: 5
 2. Jeśli budowałeś swój każdy skład w 2K/Live tak, by absolutnie każdy gracz, z podkoszowymi włącznie, był co najmniej przyzwoitym strzelcem za 3, zgłoś się pod poniższym komentarzem. Opcjonalnie zamiast 5-out: 4-out, z czołowym blokującym swojej epoki lub nie.
  Dodatkowe punkty, jeśli nie lubisz graczy pokroju Iversona, Marbury’ego. Co do Kobego, możemy podyskutować.

  Lubię to: 1
 3. Super pomysł, zgłoszenie wysłane.
  Pytanie tylko czy będziemy wybierać pełne składy czy tylko starting 5 + 6th man np.?
  Będzie można wybierać niedraftowanych zawodników? (np. Bena Wallace’a, o ile oczywiście Wooden nie wybierze go z pierwszym pickiem? ;))

  Lubię to: 0