NBA przygotowuje się na minimum 30-dniową przerwę

8

Władze NBA jeszcze oficjalnie nie ogłosiły jak długo potrwa przerwa w związku ze światową epidemią koronawirusa, ale jak dowiedział się niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN – drużyny szykują się na minimum 30 dni bez meczów:

Ligowi właściciele liczą na to, że za miesiąc komisarz ligi Adam Silver przedstawi aktualizację stanu zagrożenia, ale jednocześnie wyczekują pierwszego oficjalnego update’u już w najbliższych dniach.

Update: Adam Silver w liście do kibiców napisał, że przerwa potrwa co najmniej 30 dni i gdy tylko będzie to możliwe, liga zamierza wznowić sezon.

Trzydziestodniowa przerwa może nie być wystarczająca, na co wskazuje przypadek koszykarskiej ligi chińskiej. W CBA mecze zostały zawieszone pod koniec stycznia, a wznowienie rozgrywek przewiduje się na połowę kwietnia, co daje w sumie ponad dwa miesiące przerwy. Kilka godzin temu właściciel Dallas Mavericks Mark Cuban spekulował, że liga może potrzebować nawet 60 dni, aby w ogóle rozważyć ponowne wznowienie sezonu.

49

KOMENTARZE

 1. Marzyciele…ta epidemia wymknęła się już dawno spod kontroli, a czy ktoś słyszał o jakimś wyleczeniu w Europie? W chińską propagandę odnośnie wyzdrowien nie wierzę, tak samo jak w bajkę o powstaniu wirusa na bazarze w Wuhan. Takie dyrdymały to tylko ciemna masa może kupić. Na wirusa nie ma szczepionki i leku, leczy się tylko objawy, a nie przyczyny, więc nie ma mowy o całkowitym wyzdrowieniu…

  Lubię to: 1
 2. @Iceman

  Wszyscy zginiemyyyyyyyyy xD

  Jak wiadomo koronawirus atakuje płuca, ale na przykładzie kolegi Icemana widac, że może też atakować mozg (i to nawet na odległość, bez konieczności przedostatnia się do organizmu)

  Lubię to: 9
  • A czy ja napisałem coś o śmierci? Po prostu twierdzę, że nie da się opanować sytuacji w krótkim czasie, tak jak zapowiada to aktualnie komisarz ligi.
   A co do wyzdrowienia, to właśnie chodziło mi o osoby starsze i z mniejszą odpornością, takie osoby mają mniejsze szanse na to, z tym chyba zgodzisz się?

   Lubię to: 13