Pierwszy mecz bez udziału kibiców, władze ligi biorą pod uwagę przerwanie sezonu

3

Władze miasta San Francisco w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zakazały wszelkich zgromadzeń powyżej 1000 osób. Dotyczy to również wydarzeń sportowych, dlatego czwartkowe spotkanie, w którym Golden State Warriors mieli zmierzyć się z Brooklyn Nets odbędzie się bez udziału kibiców – to doniesienia Marca Steina z The New York Times potwierdzone już przez włodarzy Warriors:

Wiadomo również, że bez kibiców odbędzie się spotkanie przeciwko Atlanta Hawks, których Dubs będą podejmować 25 marca. Sympatykom Warriors zostaną zwrócone koszty biletów, a wszystkie wydarzenia, które miały odbyć się w Chase Center w przeciągu kolejnych dwóch tygodni zostaną odwołane.

Nie wiadomo jak zespoły będą radzić sobie z coraz szybciej rosnącą liczbą zakażonych wirusem osób w Stanach Zjednoczonych. Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN władze ligi rozważają dokończenie sezonu bez kibiców na trybunach, ale brana jest również pod uwagę opcja, w której rozgrywki zostaną przerwane na określony czas:

29

KOMENTARZE