Donovan Mitchell kolejnym zawodnikiem ze zdiagnozowanym koronawirusem

3

Po tym jak u Rudy’ego Goberta zdiagnozowano koronawirusa, wszyscy zawodnicy Utah Jazz oraz członkowie sztabu drużyny zostali przebadani – w sumie testom poddało się 58 osób. Adrian Wojnarowski z ESPN jako pierwszy raportował na Twitterze, że wśród wszystkich przebadanych tylko jedna osoba uzyskała pozytywny wynik na COVID-19 i jest nią jeden z liderów drużyny Donovan Mitchell:

Według doniesień Woja, zawodnicy Jazzmanów zwrócili uwagę na beztroskie zachowanie Rudy’ego Goberta w szatni drużyny w minionym tygodniu. Center podobno niewiele robił sobie z ligowych zaleceń o zachowaniu nadzwyczajnej higieny, co wygląda dla niego jeszcze mniej korzystnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę jego zachowanie z poniedziałkowego spotkania z mediami, gdy z uśmiechem dotykał mikrofonów podstawionych przez dziennikarzy – już wtedy miał ponoć narzekać na kłopoty zdrowotne, które początkowo zdiagnozowano jako przeziębienie.

Utah Jazz w ostatnich dwóch tygodniach rozgrywali spotkania z Cavaliers, Knicks, Pistons, Celtics i Raptors. Członkom wszystkich tych drużyn zaleca się kwarantannę do momentu wykluczenia wirusa.

61

KOMENTARZE