Kenny Atkinson nie jest już trenerem Brooklyn Nets

7

Z nieco zaskakującymi informacjami spieszy dzisiaj do nas niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN. Według jego doniesień, Kenny Atkinson nie jest już trenerem Brooklyn Nets. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie zakończenia współpracy – nowojorska ekipa wydała już w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Dotychczasowy asystent Atkinsona Jacque Vaughn przejmie teraz obowiązki pierwszego trenera w charakterze interim coach.

Atkinson prowadził Nets od 2016 roku. W swoim pierwszym sezonie pod jego wodzą drużyna zanotowała bilans 20-62, ale od tamtego momentu trener małymi krokami stale ulepszał drużynę wprowadzając ją w ubiegłym sezonie do playoffów z szóstego miejsca na Wschodzie. W bieżących rozgrywkach notując jak na razie 28 zwycięstw w 62 spotkaniach również mogli powoli zacząć myśleć o występie w kluczowej fazie rozgrywek.

Przedsezonowe aspiracje Nets sięgały nieco wyżej niż ich aktualny wynik, ale spokojnie można było to zrzucić na problemy z kontuzjami, które nie odstępowały drużyny Atkinsona na krok – Kevin Durant nie wrócił po kontuzji Achillesa z poprzednich playoffów, a Kyrie Irving zakończył już zmagania w tym sezonie z powodu operacji barku.

Decyzja zakończenia współpracy za porozumieniem stron może zaskakiwać, ale Wojnarowski informuje, że była ona w pełni przemyślana. Atkinson prowadził w tej sprawy rozmowy z managementem już od kilku dni i widząc odmienne wizje przyszłości wspólnie postanowili tego nie przedłużać:

57

KOMENTARZE

  1. Jeśli to faktycznie decyzja również Nets, to bardzo dziwna, przecież nawet na Wschodzie wejście do play-off z tym składem to sukces

    Lubię to: 8
  2. Czyli miało być pięknie a będzie jak zawsze. Trener robotę sobie znajdzie, tym bardziej pokazał, że ma głowę na karku. A Nets będą się ścigać z Knicks o beke roku.

    Lubię to: 3