Sam Presti na celowniku Chicago Bulls

0

W nadchodzące wakacje Chicago Bulls będą szukać nowego Generalnego Menedżera i jeśli wierzyć doniesieniom Davida Kaplana z NBC Sports, ich wzrok kieruje się ku osobie Sama Prestiego z Oklahoma City Thunder:

Według Kaplana, Presti jest dla Byków celem numer jeden i są gotowi zapłacić mu tyle pieniędzy, ile będzie potrzeba.

Bulls mają zamiar zatrzymać w managemencie swojego obecnego Generalnego Menedżera Gara Formana, ale jednocześnie powierzyć mu funkcję osoby odpowiedzialnej za scouting. Informacje Kaplana wskazują jednak na to, że ktokolwiek zostanie zatrudniony przez ekipę Byków i tak ostatecznie ma odpowiadać przed Johnem Paxsonem i Michaelem Reinsdorfem,

Presti jest uznawany za jednego z najlepszych GM’ów w lidze, dlatego ciężko przypuszczać, aby Thunder chcieliby się z nim rozstawać – pracuje tam od 2007 roku. Nie wiadomo również jak na taką możliwość zapatrywałby się sam zainteresowany, ale jest on jedyną możliwością braną przez Bulls pod uwagę. Inną jest pójście w ślady Lakers i Knicks, którzy zatrudnili na wysokim stanowisku byłego agenta – w tym kontekście mówi się o Marku Bartelsteinie, który reprezentuje teraz między innymi Bradleya Beala czy Gordona Haywarda.

55