Malik Monk zawieszony przez ligę na czas nieokreślony

6

Z najnowszego komunikatu przedstawionego przez władze ligi NBA wynika, że skrzydłowy Charlotte Hornets Malik Monk będzie musiał przez jakiś czas odpocząć od koszykówki na najwyższym poziomie. Monk otrzymał karę zawieszenia za naruszenie reguł ligowego „anti-drug program”:

Co ciekawe, nie została podana liczba meczów zawieszenia, wiadomo jedynie, że kara zacznie się od najbliższego spotkania przeciwko New York Knicks. Z wyliczeń Bobby’ego Marksa z ESPN wynika, że zawieszenie dłuższe niż 20 meczów będzie kosztowało 11 numer Draftu 915 tysięcy dolarów z jego pensji:

W ostatnich 17 spotkaniach Monk wrzucił wyższy bieg i notował 17 punktów na mecz, trafiając rzuty na skuteczności 45%.

63
Poprzedni artykułDniówka: Embiid w roli samotnego lidera pod nieobecność Simmonsa
Następny artykułLos Angeles Lakers sprawdzą Diona Waitersa

6 KOMENTARZE

  • … wtem odgłos przejeżdżającego za oknem samochodu brutalnie wyrywa go z zamyślenia. Jego wzrok pada na wiszący na ścianie zegar. Jest już późno. Kolejny raz, zbyt późno. „Cholerne gimby znowu będą skrobać swoje komentarze”. Wstaje z tapczanu i podchodzi do biurka. Popija łyk odgazowanego Tigera z otwartej wczoraj puszki. Opada ciężko na krzesło. Otwiera laptopa. Czas obejrzeć highlighty i zabrać się za pisanie Wake-upa.

   Lubię to: 39
   • … jednak nie mógł skupić myśli, ciągle miał przed oczami Malika Monka zażywającego dziwne substancję z papierowej torby w toalecie United Center. Czy te 2 kolejne mecze na 25 punktów to efekt dopalaczy? Wyciągnął z kieszeni telefon, wykręcił numer do Adama „7, 7, 7 iiii 7”, „Adam przejrzyj boxscore’y i napisz coś, muszę zanieść koszulkę Malika do piwnicy”.

    Lubię to: 21