Boston Celtics włączają się w rozmowy o wymianie Clinta Capeli

0

Kiedy kilka dni temu Clint Capela znalazł się na celowniku Atlanta Hawks można było przypuszczać, że doniesienia z udziałem centra to raczej nic więcej niż tylko plotki. Wiele zmieniło się wczorajszej nocy, gdy dowiedzieliśmy się, że Houston Rockets są gotowi oddać Capelę za dobrą cenę i teraz mamy na tapecie kolejny zespół, który chętnie widziałby Szwajcara u siebie.

Adrian Wojnarowski z ESPN raportuje, że w rozmowy dotyczące wymiany Capeli włączyli się szukający od dawna wysokiego gracza Celtics. W Bostonie wierzą, że połączenie Kemby Walkera z Capelą mogłoby stać się bardzo groźną bronią ofensywną, a w obronie zdrowy Clint z pewnością byłby nadwyżką nad 28-letnim Danielem Theisem:

Capela ma przyjazny kontrakt ważny do końca sezonu 22/23. W następnym sezonie zarobi 17,5 miliona dolarów. Rockets w wymianie szukają skrzydłowego i centra w zastępstwie za Capelę, ale zadowoleni będą ponoć również z pierwszorundowych wyborów w Drafcie, których mogliby użyć jeszcze przed czwartkowym trade deadline – ich oczy kierują się ku Andre Iguodali i Robertowi Covingtonowi.

86