Wymiana: Ariza w Blazers, Bazemore w Kings

4

Trade deadline powolutku się do nas zbliża – przez ostatnie dwa dni mamy więcej wymian, niż przez ostatnie kilka miesięcy, takie czasy. Najpierw Jeff Teague wrócił do Atlanta Hawks, gdzie spędził siedem pierwszych lat swojej kariery, a dzisiaj niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN donosi, że do porozumienia w sprawie wymiany doszli Portland Trail Blazers i Sacramento Kings. Według Woja Blazers pozyskali w dealu weterana ligowych parkietów Trevora Arizę oraz dwóch młodych graczy: Caleba Swanigana i Wenyena Gabriela, natomiast do ekipy z Kalifornii powędrowali Kent Bazemore i Anthony Tolliver:

Blazers dołożyli do wymiany dodatkowo dwa drugorundowe picki w Drafcie 2024 oraz 2025. Wymiana pozwoli zaoszczędzić organizacji z Portland 12,3 miliona dolarów i w głównej mierze właśnie przez pryzmat oszczędności można rozpatrywać ten ruch. Szybko starzejący się Ariza raczej nie będzie nadwyżką nad Bazemorem, który zaliczał w Portland swój najgorszy od pięciu lat sezon.

Dla Kings oddanie Arizy w zamian za dwa schodzące kontrakty Bazemore’a i Tollivera pozwoli natomiast na większe pole manewru podczas lipcowej wolnej agentury.

95

KOMENTARZE