Wymiana: Jeff Teague wraca do Atlanty

4

W przeciągu ostatnich tygodni często wspominano Atlanta Hawks w kontekście ewentualnych wymian, dlatego nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że jedną z nich udało się Jastrzębiom dogadać. Dziwić może jedynie to, że GM Travis Schlenk mówił o potrzebie sprowadzenia centra, tymczasem w swojej pierwszej wymianie w tym roku pozyskują bardzo dobrze znanego im rozgrywającego. Oddajmy głos niezawodnemu Adrianowi Wojnarowskiemu z ESPN:

Woj przy pomocy Twittera donosi o wymianie pomiędzy Hawks i Wolves. Za 31-letniego Teague’a oraz guarda Treveona Grahama Jastrzębie oddają Allena Crabbe’a.

Teague ma w Atlancie pełnić rolę mentora dla Trae Younga oraz pomóc drużynie, kiedy ich młody gwiazdor siada na ławce – Royce Young z ESPN w liczbach pokazuje, że ofensywa Hawks umiera, gdy na parkiecie nie ma Younga:

Teague w Atlancie spędził pierwsze siedem lat swojej kariery, został wybrany przez Hawks z 19 numerem w Drafcie 2009. Dla Timberwolves grał od 2017 roku, ale ostatnie sezony to dla niego nieustające problemy z kontuzjami i drobnymi urazami. W kwietniu ubiegłego roku poddał się operacji kostki, a w bieżących rozgrywkach został przez Wolves przesunięty na ławkę rezerwowych i jako starter wystąpił jedynie w 13 spotkaniach. W 27 minut, które spędza średnio na parkiecie udaje mu się notować 13,1 punktu i 6,1 asysty.

Timberwolves oddali będącego w ostatnim roku kontraktu Teague’a w zamian za zaliczającego jeden z najgorszych sezonów w karierze Allena Crabbe’a. Przez dwa ostatnie lata w barwach Nets 28-latek groził rzutem za trzy i notował ponad 10 punktów na mecz, ale grając dla Hawks kompletnie nie potrafił odnaleźć rytmu i ostatecznie wystąpił tylko w 28 meczach, grając średnio po 16 minut. Podobnie jak Teague i Graham, on również jest w ostatnim roku swojej umowy i w lipcu zostanie wolnym agentem.

53

KOMENTARZE

 1. Kibicuje Atlancie od czasów Mutombo i bardzo cieszy mnie to że Teague wraca. Może zostanie na dluzej za jakieś normalne pieniadze. W zasadzie nic za niego nie stracili.
  Niech tylko mi ktoś wyjaśni czym kieruje się Minnesota? Jaki mieli cel robić tą wymianę? A może to trade przed jakimś większym trade’m?

  Lubię to: 21
  • Teague’a nie chcieli dalej podpisywać (domyślnie piłkę mają wozić Wiggins / Culver), Crabbe kiedyś umiał rzucać więc można go sprawdzić (zespół oddaje mnóstwo rzutów za trzy ale poza Townsem i Covingtonem w dobry dzień nie ma kto ich trafiać). Ogólnie też nic nie tracą, zyskują miejsce w składzie i zawodnika który potencjalnie może być przydatny.

   Lubię to: 0
  • Pozbywaja się Teauga, którego nie chcieli i nie było chemii między nim a KATem.
   Pozyskuja spadający ale wysoki kontrakt Crabba, który pomoże im w Trade po chociażby Russella.

   Lubię to: 0