Wake-Up: 20/20/10 Shai’a, 76ers spadli na 6. miejsce Wschodu, powrót Bagley’a

9

Shai Gilgeous-Alexander został w poniedziałek pierwszym w historii 21-latkiem, który miał mecz na 20+ punktów, 20+ zbiórek i 10+ asyst. Został także dopiero trzecim guardem w ostatnich 25 latach – po Westbrooku i Simmonsie – który miał mecz na 20+ punktów i 20+ zbiórek.

Szóstej z rzędu porażki na wyjeździe doznali za to Philadelphia 76ers, którzy w najciekawszym meczu nocy po końcówce przegrali w Indianapolis.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Zion Williamson może zadebiutować już w ten czwartek.

Mieliśmy siedem meczów i jeden thriller w Sacramento, od którego rozpoczniemy, a na którym skończymy:

Do gier:

New Orleans Pelicans @ Detroit Pistons 117:110 OT (63-52) J.Okafor 25/14z – D.Rose 23/8a
Philadelphia 76ers @ Indiana Pacers 95:101 (49-40) B.Simmons 24/14z – T.J. Warren 21
Chicago Bulls @ Boston Celtics 101:113 (37-55) Z.LaVine 30 – J.Tatum 21
Oklahoma City Thunder @ Minnesota Timberwolves 117:104 (63-60) D.Gallinari 30, S.Gilgeous-Alexander 20/20z/10a – N.Reid 20
Charlotte Hornets @ Portland Trail Blazers 112:115 (46-62) D.Graham 27/10a – D.Lillard 30/9a
Orlando Magic @ Sacramento Kings 114:112 (65-52) N.Vucević 26/15z – N.Bjelica 34
Cleveland Cavaliers @ Los Angeles Lakers 99:128 (48-47) K.Love 21/11z – L.James 31/8a

1) Josh Richardson i DeMar DeRozan wybrani zostali najlepszymi zawodnikami poprzedniego tygodnia:

Zawodnicy dwunastego tygodnia rozgrywek

DeMar DeMar DeMar.

2) O wilku była w Palmie w ostatnim tygodniu mowa. Shai Gilgeous-Alexander pokazał w poniedziałek, że jeśli chodzi o floor-game sufit ma wyżej niż to się mogło wydawać. SGA nie tylko rzucił efektywne 20 punktów, co potrafi zrobić w samej grze jeden na jeden, ale zebrał 20 piłek (18 w obronie), zaliczył 10 asyst i raz jeszcze w ostatnim tygodniu był najlepsze na boisku +23, wspólnie z szybko odnajdującym rytm po krótkiej przerwie Danilo Gallinarim – 30 punktów z 12 rzutów, 12/12 FT – prowadząc Oklahomę do wyjazdowego zwycięstwa 117:104 w Minnesocie.

Thunder mieli lepsze mecze, Chris Paul tylko 10 punktów i 3 asysty, ale na Minnesotę bez Townsa i z tak słabo grającym jak ostatnio Andrew Wigginsem – 10.5 PKT w dwóch ostatnich meczach – w zupełności wystarczyło. Dobry humor w Timberwolves mógł mieć tylko agresywny Naz Reid, który trafił 4 trójki i rzucił career-high 20 punktów z ławki. Gorgui Dieng za to słowem nie pisnął w tym meczu przy Stevenie Adamsie.

Towns ma wrócić już wkrótce.

Thunder są 23-17, z bezpieczną przewagą na 7. miejscu Zachodu.

3) Zion Williamson w poniedziałek był na klasycznym zejściu z obiadu, naoglądał się kolejnych 48 minut ofensywy Alvina Gentry’ego, albo – no wiesz – mecz był w Detroit:

Historia nauczyła mnie, aby być ostrożnym w cytowaniu wszystkiego co Mitch Lawrence pisze, ale wygląda na to, że Zion Williamson zadebiutuje w ten czwartek przeciwko Rudy’emu Gobertowi:

A w samym meczu Pelicans po fatalnej czwartej kwarcie potrzebowali dogrywki i trochę swagu Lonzo Balla, aby pokonać Pistons 117:110. Ball rzucił 17 punktów, miał 12 zbiórek i 9 asyst, a nie gorzej zagrali Jahlil Okafor – 25 PKT, 14 ZB – i Nicolo Melli – career-high 20 PKT. Aż 20 strat popełnili Pelicans w tym meczu.

Dla niezłych Pistons 23 punkty z 23 rzutów i 7 asyst miał Derrick Rose, a 18 punktów, 9 zbiórek i trochę rąk w obronie dodał grający przeciwko swojej byłej drużynie Christian Wood.

Luke Kennard raczej nie wróci wcześniej niż po Meczu Gwiazd. #FreeDerrickRose

4) Ben Simmons zrobił 20 punktów do przerwy wsadami, layupami, rycząc jak lew i fizycznie niszcząc wszystko co Pacers chcieli, lub …nie chcieli mu przedstawić. Kilkukrotnie po zasłonach mały-mały, przy dobrym 5-0 spacingu, mniejsi obrońcy Indiany najzwyczajniej odsuwali się, gdy Simmons wchodził w pierwszy krok. Wysocy na pomocy robili to pierwszym. Benji był bestią.

Nikt inny poza nim do przerwy nie grał w meczu, w którym ludzie – Brogdon, Sabonis – próbowali grać z kontuzjami, w meczu, który przypominał bardziej czasy Jamaala Tinsley’a: wolne tempo, z obu stron dużo jumpshotów i ręka obrońcy na każdym z nich.