Wake-Up: Memphis Grizzlies tuż za ósemką Zachodu. Mecz życia Dante Exuma

7

Dante Exum pozwolił kibicom w Cleveland na chwilę zapomnieć o zamieszaniu wokół Kevina Love’a, ale jego niesamowity comeback nie wystarczył i Cavaliers przegrali. Także popisy strzeleckie Devina Bookera i Marcusa Morrisa nie przełożyły się na zwycięstwa. Ponownie wygrali za to Memphis Grizzlies, którzy niespodziewanie stali się kolejną drużyną w wyścigu o playoffy na Zachodzie.

New York @ LA Clippers 132:135 (69-76) M.Morris 38 – M.Harrell 34
Portland @ Miami 111:122 (46-65) D.Lillard 34/12a – G.Dragić 29/13a
Minnesota @ Cleveland 118:103 (66-48) G.Dieng 22/13z – D.Exum 28
Memphis @ Phoenix 121:114 (62-57) J.Valanciunas 30 – D.Booker 40
Detroit @ LA Lakers 99:106 (47-56) D.Rose 28 – A.Davis 24/11z/8b

1) Tylko pięć meczów, ale długa lista nieobecnych. Sfrustrowany Kevin Love nie grał, ale nie było to związane z jego wybuchem na GM’a Cavs po sobotniej rzutówce. Standardowy mecz odpoczynku w back-to-back. To samo w przypadku Kawhia Leonarda. Choć już nie load management, tylko knee maintenance. W Miami Jimmy Butler opuścił mecz z powodu urazu pleców, a w ekipie gości z Portland nie było chorego CJa McColluma. Karl-Anthony Towns dalej leczy kolano i stracił już 10 mecz z rzędu. Detroit Pistons ponownie grali bez Blake’a Griffina i Luke’a Kennarda. New York Knicks bez świeżo upieczonego tatusia Elfrida Paytona.

2) Zawodnicy Los Angeles Lakers zablokowali aż 20 rzutów rywali – Anthony Davis 8, Dwight Howard 6, JaVale McGee 5.

3) BAM

3) W sobotę Memphis Grizzlies zaskakująco łatwo poradzili sobie w LA, a już w niedzielę byli w Phoenix i znowu ograli gospodarzy. Jae Crowder po rewelacyjnym meczu dzień wcześniej teraz uzbierał tylko 3 punkty, Ja Morant też miał słabszy występ, ale Jonas Valanciunas wygrał pojedynek z duetem środkowych rywali zdobywając 30 punktów, a 19 dołożył Dillon Brooks trafiając 5 trójek.

Grizzlies po trzech kwartach prowadzili już +19. Phoenix Suns jeszcze ruszyli w pogoń, ale goście na finiszu wykorzystywali wolne i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Devin Booker w czwartej kwarcie zdobył 17 ze swoich 40 punktów. Już po raz szósty z rzędu miał co najmniej 30, co jest nowym rekordem klubu. Kelly Oubre dodał 17 punktów z 18 rzutów i 10 zbiórek.

Z bilansem 15-22 Grizzlies przesunęli się na dziewiątą pozycję w tabeli Zachodu i tylko pół meczu dzieli ich od San Antonio Spurs.

4) Anthony Davis już 4 ze swoich 8 bloków miał w pierwszej kwarcie, natomiast 11 ze swoich 24 punktów zdobył w ostatnich minutach meczu i trafił kluczową trójkę z rogu.

LeBron James zanotował swoje 90. triple-double w karierze mając 21 punktów, 14 zbiórek i 11 asyst.