Pelicans nakłaniają Ziona do zmiany sposobu chodzenia i biegania

7

Zion Williamson z powodu kłopotów z kolanem nie zdążył jeszcze rozegrać oficjalnego meczu w NBA. Młody zawodnik dobrze radzi sobie z rehabilitacją i według doniesień z obozu Pelicans, wkrótce powinien rozpocząć spraringi pięciu na pięciu, które mają być ostatnim krokiem w przygotowaniach do pierwszego spotkania.

Ciekawymi informacjami na temat rehabilitacji Ziona podzielił się Andrew Lopez z ESPN, który dowiedział się, że Pelicans próbują nakłonić Williamsona do nauczenia się innego sposobu biegania – potwierdził to sam zawodnik w ostatniej rozmowie z dziennikarzami. Inna metoda chodu i poruszania się ma pomóc uchronić kolana Ziona przed kolejnymi urazami w przeszłości.

Początkowo okres przerwy od gry Ziona przewidywano na 6-8 tygodni. Minęły już ponad dwa miesiące, lecz nadal nie mamy informacji na temat tego, kiedy możemy zobaczyć pierwszy numer tegorocznego Draftu na parkiecie. Pelicans w tym momencie nie walczą o nic więcej niż kilka zwycięstw i niejednokrotnie ich management przekonywał, że długofalowa perspektywa jest dla nich najważniejsza – nie będą forsować powrotu swojej młodej gwiazdy, jeżeli nie będzie takiej potrzeby.

78

KOMENTARZE

 1. To brzmi tak absurdalnie, że ciężko to brać na poważnie. Wyobraźcie sobie ten brainstorm w managmencie:
  – Dunno, maybe he should run different?
  – Brilliant!

  Lubię to: 6
   • Ja rozumiem powody takiej decyzji i na papierze wygląda to jak rozsądny pomysl ale końcem końców chodzi o to, żeby zawodowy koszykarz nauczył się biegać inaczej :). Zmiana techniki rzutu Fultza czy Balla to przy tym kosmetyczna zmiana.

    Lubię to: 3