Atlanta Hawks zainteresowani Stevenem Adamsem

4

Ligowe źródła Chrisa Kirschnera z The Athletic wskazują na to, że Steven Adams z Oklahoma City Thunder znalazł się na celowniku Atlanta Hawks. Drużyna Jastrzębi za wszelką cenę pragnie wygrzebać się z głębokiego dołka, w którym znalazła się w ostatnich kilku tygodniach, a w managemencie panuje przekonanie, że jakość jaką prezentuje center z Nowej Zelandii – zwłaszcza w defensywie, mogłaby pomóc im przesunąć się w górę tabeli:

Adams zapełnia w tym sezonie nieco mniej okazałą linijkę statystyczna niż w ostatnich dwóch latach, kiedy doskonale rozumiał się z Russellem Westbrookiem. Mimo wszystko 26-latek zdobywa 11,1 punktu, dokłada do tego 9,6 zbiórki i zalicza najlepsze w karierze 2,8 asysty na mecz – statystyki o niebo lepsze od każdego z zawodników, których Hawks wypróbowywali w tym sezonie na pozycji numer pięć.

W tym i w kolejnym sezonie Adams zainkasuje ponad 25 milionów dolarów, jego kontrakt kończy się w 2021 roku. Na razie nie ma informacji ze strony obozu Thunder o tym, że chcieliby oddać Adamsa za rozsądną cenę, ale rzecz jasna wszystko może się zmienić wraz z trwaniem rozgrywek.

Poprzedni artykułMatisse Thybulle z Sixers poza grą przez czas nieokreślony
Następny artykułWake-Up: Obrońcy tytułu wrócili z 55-85 w 34 minucie, George niewybuczany w powrocie do Oklahomy

4 KOMENTARZE