Kontrakt Mozgova usunięty z puli wynagrodzeń Orlando Magic

4

Niespełna miesiąc temu Orlando Magic złożyli do władz ligi wniosek w sprawie pozostającego wciąż w ich puli płac kontraktu Timofeya Mozgova. Dzięki najnowszym doniesieniom Shamsa Charanii z The Athletic dzisiaj dowiedzieliśmy się, że biuro komisarza ligi uznało wniosek i tym samym pozostałe 16,7 miliona dolarów kontraktu Rosjanina zniknie z ich salary cap:

Magic zwolnili centra z kontraktu w lipcu tego roku, kiedy okazało się, że z powodu kontuzji nie będzie mógł już kontynuować kariery na parkietach najlepszej koszykarskiej ligi świata. Niedługo później Mozgov wrócił do Rosji, gdzie podpisał roczny kontrakt z drużyną rosyjskiej ekstraklasy, ale do teraz nadal pozostaje poza grą. Ostatni rok umowy Mozgova w NBA był w pełni gwarantowany, dlatego zwolnienie go przez Magic przy pomocy stretch provision oznaczało, że wspomniane 16,7 miliona dolarów zostało rozłożone na kolejne trzy lata – 5,57 miliona dolarów za sezon.

Decyzja władz NBA oznacza, że Magic obniżyli się z 2,3 do 7,8 miliona dolarów poniżej luxury tax i znajdują się obecnie 10,8 miliona$ poniżej poziomu hard cap:

60

KOMENTARZE

  1. “Niedługo później Mozgov wrócił do Rosji, gdzie podpisał roczny kontrakt z drużyną rosyjskiej ekstraklasy” – w takim razie da jakiej podstawie liga podjęła taką decyzję?

    Lubię to: 5