Nie ma chętnych na Chrisa Paula

6

Oklahoma City Thunder w momencie pozyskania Chrisa Paula z Houston Rockets liczyli na to, że gigantyczny kontrakt szybko starzejącego się rozgrywającego uda się jak najszybciej wymienić. Z biegiem czasu okazało się, że na CP3 nie ma zbyt wielu chętnych i będzie musiał rozpocząć sezon w barwach Grzmotów. Sam Presti miał nadzieję, że wraz z trwaniem sezonu niektóre drużyny szukając wzmocnień na szybko, zwrócą głowy w kierunku Oklahoma City, ale jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom Berry’ego Tramela z The Oklahomian – nie ma chętnych na jednego z najlepszych point guardów ostatniego dziesięciolecia.

Tramel posiłkując się swoimi ligowymi źródłami potwierdza, że w kontekście wymiany Paula kilka miesięcy temu mówiło się o trzech drużynach – Lakers, Heat i Timberwolves. Na nieszczęście dla Thunder wszystkie trzy zespoły bardzo dobrze rozpoczęły sezon i jak na razie nie ma z ich strony mowy o tym, aby bez potrzeby pakować się w trade po 35-latka.

CP3 ma umowę ważną do końca sezonu 21-22. Za każdy sezon gry zgarnie ponad 40 milionów dolarów, a na parkiecie jest już cieniem samego siebie sprzed kilku lat. W bieżących rozgrywkach zdobywa średnio 15,8 punktu i najgorsze w karierze 5,6 asysty na mecz.

85

KOMENTARZE

      • Taka była chyba niepisana umowa przy transferze. CP3 mogl wziac grube przedluzenie z LAC (choc Clippers twierdzili potem że nie chcieli dawać maxa). Godząc się na przenosiny do Rockets dorozumiane było że wyrownaja mu to z czego zrezygnował nie biorąc przedłużenia w LAC.

        Lubię to: 5