Dniówka: Point-LeBron wygląda na swoje lata, Lakers Vogela jak Pacers Vogela

20
fot. newspix.pl

Nie pamiętam kiedy, i czy kiedykolwiek, można było powiedzieć, że obrona drużyny LeBrona Jamesa wypada lepiej niż sam LeBron James. Zwłaszcza nie po jego latach w Cleveland. Kiedyś nie trzeba było też szukać, żeby znaleźć jego dobrą kwartę.

Może to dopiero początek sezonu dla już wkrótce 35-letniego Tatusia i może potrzebuje czasu by puścić soki, zwłaszcza po wyjątkowej dla niego półrocznej przerwie od kompetetywnego grania. A może kontuzja pachwiny z początku tego roku zabrała mu coś z błysku, a postępujący wiek już nigdy tego nie odda? Nie licząc preseason – gdy miałem podobne wrażenie – widziałem w tym sezonie dotychczas dziesięć jego kwart, ale w tym może jedną spełniającą jego standardy. Może widziałem nie te kwarty co trzeba, tylko że z reguły nie trzeba było takich szukać.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.

KOMENTARZE

 1. Po cholerę cały wstępniak do Dniówki poświęcać Lakers, skoro oni nawet tej nocy nie grają? Żeby chociaż to było nawiązanie do Pacers, ale ich też nie ma.

  Lubię to: 8
 2. Pacers w post-up za Franka Vogela:

  10/11 – 12.2 pos/mecz (nr 9 w lidze)
  11/12 – 17.3 pos/mecz (nr 3 w lidze)
  12/13 – 18.9 pos/mecz (nr 1 w lidze)
  13/14 – 14.5 pos/mecz (nr 2 w lidze)
  14/15 – 12.6 pos/mecz (nr 4 w lidze)
  15/16 – 6.5 pos/mecz (nr 25 w lidze)

  Lubię to: 9
 3. Lebron wygląda źle, jak na swoje standardy. Trójka to comes and goes. Brak oomph w kroku. Widziałem, jak z 5 razu został zdjęty przy obręczy w tych 6 meczach. Ale nie ma co sie dziwić, za 2 miechy będzie już 35 latkiem. I tak niezle sie trzyma.
  Ale Clippers mają tutaj wyraźny upside, jeśli Lebron nie będzie już nigdy taki jak z playoff mode z 2012-2018.

  Lubię to: 4
 4. Trzeba szukać dobrych kwart LBJ-a, bo ma 35 lat, 16 sezonów w nogach, jest mądrym sportowcem, kalkuluje i doskonale wie, że pora przekazać pochodnię AD, a przy okazji zawsze był team playerem i ewidentnie buduje chemię i aktywizuje partnerów (plus po diabła ma się zażynać, gdy do końca sezonu pozostaje mu pewnie około 90-100 meczów?!). Po co podnosić tego typu zarzuty, skoro jest to tak oczywiste. Kawhi też ledwo zaczął sezon, a jego minuty są ściśle kontrolowane, co nie znaczy, że w playoffach nie będzie wydajny. To są dwie różne koncepcje zorientowane na jeden cel: zdobycie tytułu. LBJ grywa regularnie, ale robi to na 70%, a Kawhi odpuszcza jeden na 2-3 mecze, żeby dotrwać do playoffów, przy okazji nie skazując swojej kariery na koszykarski niebyt.

  LBJ spotyka się z „problemami„ przy obręczy, bo: a) patrz wyżej; b) w ataku pozycyjnym brakuje wokół niego spacingu, ponieważ 3/4 zespołu dołuje w rzutach z dystansu (gdzie wiadomym jest, że przez ostatnie sezony otaczali go głównie strzelcy – żeby nie napisać: snajperzy – dystansowi); c) jak zauważano, Lakers grają wiele post-upów, a co za tym idzie – w trumnie często jest las rąk; d) nie patrząc w statystyki, optycznie Lakersi nie grożą rzutami za trzy w kontratakach (które zawsze były wodą na młyn dla, najpierw atletycznego, a później otoczonego strzelcami, LeBrona), więc obrońcy upychają się pod koszem.

  Indiana nieatrakcyjna, ale parę razy się na nią stawiało w seriach przeciwko LeBronowi, co? Teraz Hibbert dostał łatkę pokracznego, ale pamiętamy tu peany na temat jego osoby, ze szczególnym uwzględnieniem jego defensywy w seriach przeciwko Miami Heat LBJ-a.

  Kwiatkowski-Kasandra, która od zawsze na siłę węszy i forsuje tezy przeciwko LeBronowi, coby wreszcie któregoś pięknego dnia móc stanąć na stosie swoich nietrafionych tez (przypudrowanych asekuranckimi „ale”) i dumnie domagać się atencji i pochwał za swoją predykcję. Wschód od lat taki słaby i przewidywalny, tylko jakoś tak nie klei się to z typami na Celtics, Pacers i Nets w sezonach 13-15.

  Lubię to: 31
  • Problemy wynikające ze słabego spacingu i tłoku pod koszem to jedno, wiek Lebrona i widocznie gorszy atletyzm to drugie. Nie kończy wjazdow pierdolnieciem, od 2 lat przy penetracjach często jesli nie przeważnie, James kończy finezyjnie obrotami, piwotami, ew. jakimś rzutem z odejścia z 3-4m. Ale poczekajmy, przecież to dopiero preseason dla niego.

   Swoją drogą bycie Indianą ca. 2012-14 dla Lakers teraz to chyba całkiem nieźle.

   Lubię to: 1
   • Naukowcy ciagle nie są w stanie zatrzymać procesu starzenia komórek, więc to chyba nie dziwota, że w grze LeBrona jest mniej dunków i szeroko rozumianej agresji ruchowej.

    Który zawodnik 30+ prezentuje się na starcie tego sezonu w sposób wybitny?

    Lubię to: 1
     • Bingo! Ale, widać, chłop za mało pokraczny na to, żeby Kwiatkowskiemu, któremu chyba Górny zabronił wyrażać superlatywy na temat gry Lakersów (a wiemy, że lubią się nawzajem lizać po tyłkach i ostatni raz otwarcie nie zgodzili się ze sobą w 2007 roku), przeszła przez klawiaturę jakakolwiek pochwała jego postawy i reanimacji kariery. Lepiej pieprzyć trzy po trzy o fantastycznych WizKids z 26. miejsca power rankingu ESPN-u.

      Edit: nie kidding, nie kidding, tylko Dwight gra dobrze, biorąc pod uwagę, że dopiero co ledwo łapał się do ligi.

      Lubię to: 11
  • nawet więcej niż 16 sezonów licząc RS+PO, już teraz nr 6 all-time w minutach, po sezonie będzie nr 3, do tego jest drugi za chamberlainem w średniej minut na sezon
   top 10:
   1. Jabbar – 66297
   2. Malone – 62759
   3. Bryant – 57278
   4. Nowitzki – 57263
   5. Duncan – 56738
   6. James – 56494
   7. Kidd – 56199
   8. Garnett – 55701
   9. Chamberlain – 55418
   10. Stockton – 54162

   Lubię to: 3
 5. Chłopaki piszą o tym co generuje zainteresowanie :)
  Przeciez jakby napisali dniowke o Memphis to by pewnie była połowa wyświetleń w porównaniu do dniowki o Lakers :)

  Lubię to: 4