Kings na razie nie myślą o handlowaniu Bogdanem Bogdanovicem

0

Przed rozpoczęciem sezonu Sacramento Kings proponowali Bogdanowi Bogdanovicowi czteroletnie przedłużenie kontraktu o wartości 50 milionów dolarów, jednak Serb odrzucił tą ofertę. Później tłumaczył swoją decyzję tym, że nie jest zainteresowany wieloletnią grą z ławki rezerwowych, zdając sobie sprawę z tego, że Kings będą z każdym rokiem coraz bardziej stawiać na swoją utalentowaną młodzież.

Brak przedłużenia kontraktu oznacza, że Bogdanovic zostanie w przyszłe lato wolnym agentem, dlatego nikogo nie powinno zdziwić, że w trakcie sezonu kilka ligowych zespołów zapyta o zawodnika w wymianie. Jak na razie, według doniesień Seana Deveneya z Heavy.com Kings nie biorą jednak pod uwagę handlowania guardem z Bałkanów – dziennikarz rozmawiał o tym z jednym z ligowych Generalnych Menedżerów:

Wymiana Bogdanovica to nie jest coś co Kings będą rozważać w najbliższej przyszłości. Inna sprawa jest taka, że w którymś momencie będą musieli zacząć, ale w tym wypadku nie ma pośpiechu. Jeżeli okaże się, że Kings nie będzie wiodło się w sezonie tak dobrze jak przewidywali, to rynek dla Bogdanovica szeroko się otworzy.

48