Gerald Green może nie zagrać w nowym sezonie

0

Update 2:

Sprzeczne informacje w sprawie kontuzji Greena, teraz z najnowszymi wieściami spieszy Shams Charania. Najnowsze przeprowadzone badania wskazują na to, że zawodnik będzie musiał poddać się operacji stopy i Rockets obawiają się o to, że nie wybiegnie w nadchodzącym sezonie na parkiet.

Update:

Najnowsze doniesienia z obozu Houston Rockets wskazują na to, że Green nie opuści całego nadchodzącego sezonu, lecz i tak czeka go dłuższa przerwa od gry. Badania potwierdziły złamanie jednej z kości w lewej stopie i choć nie ma w tej sprawie oficjalnego komunikatu Rockets, to ligowe doniesienia mówią o 2-3 miesiącach przerwy guarda.

Pod jego nieobecność większą szansę na grę mają otrzymać dobrze spisujący się w preseason Ben McLemore i niewybrany w Drafcie Chris Clemons, którego dziesięciodniówkę Rockets zdążyli już zamienić w two-way kontrakt.


Houston Rockets nie rozpoczną nowego sezonu w swoim najmocniejszym składzie. Według doniesień Shamsa Charanii z The Athletic kluczowy role player ekipy z Teksasu – Gerald Green doznał złamania kości w lewej stopie i wszystko wskazuje na to, że czeka go minimum kilkumiesięczna przerwa od gry:

W tym momencie jego status to “poza grą na czas nieokreślony”, ponieważ w najbliższych dniach zawodnik ma zasięgnąć kilku innych opinii lekarskich, które pomogą zadecydować w sprawie ewentualnej operacji na kontuzjowanej stopie.

33-letni Green w poprzednim sezonie rozegrał dla Rakiet 73 mecze, wielokrotnie dając kolegom z drużyny sygnał do ataku. W 20 minut gry udawało mu się notować prawie 10 punktów na skuteczności 40% z gry, w tym 36% trafionych rzutów za trzy punkty.

39