Fantasy 6G – Ruszamy z ligami (Są jeszcze miejsca!)

11

Zaczynamy Ligi Szóstego Gracza!

Mamy już większość zgłoszeń.

20 osób w Superlidze.

Na ten moment 42 zgłoszenia do Pierwszych lig.

Ponad 50 zgłoszeń do Okręgówek z wężem i 32 do Okręgówek z aukcją.

Łącznie co najmniej 144 osoby w naszych ligach.

Co to oznacza organizacyjnie?

Będą 3 pierwsze ligi i 5 Okręgówek – dwie z aukcją, trzy z wężem.

Rezygnujemy z walki za wszelką cenę o 20 zespołów w każdej lidze. Czemu?

Ponieważ nie chcemy grzebać za głęboko w wynikach zeszłorocznych Okręgówek. Napisałem jasno – drużyny do 9 miejsca włącznie mają szansę na awans. Nie chcę teraz dawać dzikich kart 10, 11 i 12 miejscom, bo to się troszkę mija z celem jakim jest jak najlepszy poziom i struktura lig. Myślę zresztą że Pierwsze ligi zaraz się zmobilizują i wzrośnie nam tam ilość graczy.

SUPERLIGA

Gracze Superligi już zostali do niej zaproszeni i w jej ramach wybierają termin z 5 dostępnych dni. Jeśli powinieneś być w Superlidze a nie dostałeś zgłoszenia, zgłoś się do mnie na maila.

Spada zgodnie z zapowiedzią 9 zespołów.

Całe podium dostaje nagrody.

Zwycięzca więcej niż jedną.

PIERWSZE LIGI

Na ten moment ustawiamy w Pierwszych ligach po 17 miejsc z trzema terminami draftów:

  1. Niedziela 13.10 godzina 21
  2. Czwartek 17.10 godzina 21
  3. Poniedziałek 21.10 godzina 21

To daje nam 9 dniowy rozrzut więc nawet jak ktoś akurat wyjeżdża na tygodniowe wakacje powinien znaleźć dla siebie termin.

Jeśli okaże się że spóźnionych pierwszoligowców jest więcej i będzie potrzebnych więcej miejsc w ligach, będziemy stopniowo rozszerzać ich objętość. W założeniu chcemy żeby w każdej lidze była równa ilość graczy (+/-1).

W Pierwszych ligach zwycięzcy dostaną nagrody, a awansuje całe podium.

Spada natomiast aż po 10 zespołów z każdej ligi.

Tak. Będzie się o co bić.

Do ludzi już zgłoszonych do Pierwszych lig, wyślemy mailowo linki do 3 lig Yahoo. Proszę o zapisywanie się tylko do jednej ligi naraz. Zapisy na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Jeśli zobaczę kogoś w więcej niż jednej lidze (jak przypadkowo się dołączy to można zawsze się przecież wycofać), będę usuwał go ze wszystkich lig do których się zgłosił i będzie musiał ponownie dołączać, być może tracąc miejsce w lidze optymalnej dla siebie – nie chcę nikogo dyskwalifikować, ale musimy się szanować.

Maila z linkami do lig wyślemy do uczestników Pierwszych lig w środę 9.10 wieczorem, między godziną 20.30 a 22.

Osoby spóźnione – mają szansę się jeszcze dorejestrować zgłaszając uczestnictwo na maila podanego w poście organizacyjnym do piątku 11.10 do godziny 23:59. 12.10 ligi zostaną zamknięte.

OKRĘGÓWKI.

Te ligi na pewno będą nieco płytsze – roboczo odpalamy po 18 miejsc w Okręgówkach z wężem i po 17 miejsc w Okręgówkach z aukcją.

Rozłożenie lig także będzie równomierne.

Okręgówki z wężem – terminy takie same jak w Pierwszych ligach:

  1. Niedziela 13.10 godzina 21
  2. Czwartek 17.10 godzina 21
  3. Poniedziałek 21.10 godzina 21

Okręgówki z aukcją

  1. Poniedziałek 14.10 godzina 21
  2. Niedziela 20.10 godzina 21

Tym sposobem mamy de facto 5 różnych dni – jeśli komuś nie pasują wszystkie w jego wybranym rodzaju draftu może jeszcze (póki są miejsca) próbować się reklasyfikować poprzez maila do redakcji.

Do ludzi już zgłoszonych do Okręgówek z wężem, wyślemy mailowo linki do 3 lig Yahoo. Proszę o zapisywanie się tylko do jednej ligi naraz. Zapisy na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Jeśli zobaczę kogoś w więcej niż jednej lidze (jak przypadkowo się dołączy to można zawsze się przecież wycofać), będę usuwał go ze wszystkich lig do których się zgłosił i będzie musiał ponownie dołączać, być może tracąc miejsce w lidze optymalnej dla siebie – nie chcę nikogo dyskwalifikować, ale musimy się szanować.

Do ludzi już zgłoszonych do Okręgówek z aukcją, wyślemy mailowo linki do 2 lig Yahoo. Proszę o zapisywanie się tylko do jednej ligi naraz. Zapisy na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Jeśli zobaczę kogoś w więcej niż jednej lidze (jak przypadkowo się dołączy to można zawsze się przecież wycofać), będę usuwał go ze wszystkich lig do których się zgłosił i będzie musiał ponownie dołączać, być może tracąc miejsce w lidze optymalnej dla siebie – nie chcę nikogo dyskwalifikować, ale musimy się szanować.

Maila z linkami do lig wyślemy do uczestników Okręgówek w czwartek 10.10 wieczorem, między godziną 20.30 a 22.

Osoby spóźnione – mają szansę się jeszcze dorejestrować zgłaszając uczestnictwo na maila podanego w poście organizacyjnym do piątku 11.10 do godziny 23:59. 12.10 ligi zostaną zamknięte.

Wszystkie pytania – zostawiajcie w komentarzach lub łapcie mnie na Twitterze.

Jak się zgłosić jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś? POST ORGANIZACYJNY

Post o drugim mocku aukcyjny Szóstego Gracza pojawi się tutaj we wtorek – będzie opis mojej taktyki i rozstrzygnięcie konkursu FB Ninja.

Tu opis pierwszego.

Trzeci i ostatni mock aukcyjny Szóstego Gracza z nagrodą od FB Ninja – środa 9.10 godzina 21. Jak się zapisać – pełne info TUTAJ. (Tylko 20 miejsc, pierwszeństwo mają absolutni debiutanci, poza tym lecimy kto pierwszy ten lepszy).

Jak się przygotować do draftu? Najlepiej z pomocą FB Ninja, dla których zrobiłem kompletne projekcje, dostępny jest 14 dniowy darmowy trial, dopiero po którym zdecydujesz się czy chcesz dostęp do projekcji i narzędzi na cały sezon.

Tutaj link do projekcji – Player Rankings

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż liczb i narzędzi… mamy tam też zapowiedź każdej drużyny ligi pod kątem fantasy. Wrzucam po trzy dziennie, tyle że po angielsku. Niemniej – jeśli potrzebujesz jeszcze więcej pisanego fantasy contentu – proszę bardzo – Zapowiedzi drużyn

ZACZYNAMY!

25

KOMENTARZE