Michael Jordan sprzedaje część udziałów w Charlotte Hornets

0

Michael Jordan jest właścicielem Charlotte Hornets od 2010 roku i posiada w klubie 97% udziałów. Według najnowszych doniesień, legenda Chicago Bulls postanowiła jednak sprzedać kilka procent własności dwóm inwestorom z Nowego Jorku. Jak na razie nie zostały podane żadne cyfry w tej sprawie, dlatego nie wiadomo ile udziałów i za jaką kwotę nabyli Gabe Plotkin i Daniel Sundheim. Sprzedaż musi zostać zatwierdzona przez ligę, jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to jedynie formalność i być może wtedy poznamy więcej szczegółów.

Jeśli wierzyć ligowym doniesieniom Jordan wcale nie ma zamiaru powoli wycofywać się z Hornets i planuje zachować większościowe udziały przez długi czas:

Podczas gdy ja cały czas będę podejmował wszystkie decyzje związane z drużyną i organizacją, Gabe i Daniel pomogą w aspekcie inwestycyjnym i technologicznym, abyśmy mogli lepiej konkurować z najlepszymi w lidze.

Pomimo tego, że Hornets to klub z małego rynku, już teraz wiadomo, że Jordan nie stracił na ich zakupie. Blisko 10 lat temu zapłacił za organizację 180 milionów dolarów, podczas gdy magazyn Forbes w lutym wyliczył, że jej aktualna wartość to już 1,3 miliarda dolarów.

91