Polska zagra z USA w meczu o 7. miejsce

2

Reprezentacja Polski niestety przegrała trzeci mecz z rzędu, ale na pocieszenie dostaniemy możliwość pojedynku z drużyną zawodników z NBA.

Polska uległa Czechom 84:94. Jeszcze na niespełna cztery minuty przed końcem AJ Slaughter dał nam prowadzenie, ale rywale odpowiedzieli serią 6 kolejnych punktów i już nie byliśmy w stanie ich dogonić. W ten sposób Czesi zapewnili sobie grę o piąte miejsce Mistrzostw Świata, podczas gdy nam pozostał mecz o siódmą lokatę.

Najlepszym strzelcem Polski był Adam Waczyński z dorobkiem 22 punktów. Slaughter miał 12 punktów i 10 asyst. Damian Kulig także zdobył 12 punktów, a do zebrał 7 piłek. Mateusz Ponitka dołożył 11 punktów. Dla Czechów 22 punkty i 12 asyst zanotował Tomas Satoransky.

We wcześniejszym spotkaniu Serbia zaliczyła prestiżowe zwycięstwo pokonując reprezentację USA 94:89. Serbowie zdemolowali rywali na starcie, rozstrzelali ich 8 trójkami i po pierwszej kwarcie prowadzili aż 32:7. W drugiej jednak role się odwróciły. Serbowie spudłowali wszystkie swoje 7 prób zza łuku i Amerykanie zaczęli odrabiać straty, wygrywając ten fragment 33:12. Serbowie ponownie uciekli na początku czwartej kwarty, co przesądziło losy meczu.

Bogdan Bogdanović znowu złapał ogień. Trafił swoje pierwsze 4 rzuty zza łuku, w sumie miał 7 celnych trójek i 28 punktów na koncie. Nikola Jokić zdobył tylko 9 punktów, ale za to rozdał 7 asyst. W ekipie USA 22 punkty rzucił Harrison Barnes. Kemba Walker zaliczył 18 i 8 asyst. Khris Middleton miał 16 punktów.

Mecz o siódme miejsce Polska-USA w sobotę o godzinie 10:00. Zwycięstwo nad drużyną Gregga Popovicha byłoby bardzo ładnym zwieńczeniem tego niezwykle udanego dla nas turnieju i może być do zrobienia, bo podłamani Amerykanie mogą już nie być w stanie wykrzesać z siebie energii do walki.

Poprzedni artykułDniówka: Polska walczy z USA i Serbią o miejsca 5-8. Gobert został największą gwiazdą Mistrzostw