Kolejni zawodnicy rezygnują z udziału w Mistrzostwach Świata

5

Wszystko wskazuje na to, że trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych Gregg Popovich nie będzie miał większych kłopotów z wybraniem dwunastoosobowego składu, który wyruszy na Mistrzostwa Świata w Chinach. Kłopot w tym, że Pop absolutnie nie ma w kim wybierać, ponieważ z ekipy przygotowawczej ubywają kolejni zawodnicy i w tym momencie na zgrupowaniu przebywa trzynastu zawodników – tylko jeden z nic nie pojedzie do Azji.

Według najnowszych doniesień z obozu Amerykanów, ostatnimi zawodnikami, którzy zrezygnowali ze zgrupowania są DeAron Fox z Kings oraz P.J. Tucker z Rockets.

Tucker tłumaczy swoją decyzję urazem kostki, który chce wyleczyć przed rozpoczęciem nowego sezonu NBA:

Fox natomiast postanowił w dalszej części wakacji skoncentrować się na przygotowaniach do walki o playoffy:

124

KOMENTARZE

  1. Drużyny międzynarodowe często graja ze soba od lat, ci sami gracze, maja przewage zgrania. Dotychczas starpower drużyny amerykanskiej pozwalał nadrobić ten brak ogrania i wspólnego doświadczenia zespołu. Z perspektywy kibica Celtics sytuacja ma swoje pozytywy. Na początku z szeroka kadra Jaylen i Smart byli pewniakami do bycia wyciętymi. Mam nadzieję, że to przedszkole u Popa pomoże ostudzić temperament tych chłopaków, co moze byc dotychczasową przeszkodą na wydobyciu z nich pełni potencjału. W końcu czuli się przed ostatnim sezonem jak Celtics 86′ 😂

    Lubię to: 2