Dwight Howard na liście życzeń Los Angeles Lakers

7

Kontuzja DeMarcusa Cousinsa skomplikowała sytuację kadrową Los Angeles Lakers, ponieważ wygląda na to, że Boogie będzie musiał odpocząć od koszykówki przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Jeziorowcy z energią rozpoczęli więc poszukiwania zawodnika, który będzie mógł zastąpić kontuzjowanego Cousinsa – w tym momencie Lakers dysponują centrem jedynie w osobie JaVale’a McGee.

Mówią, że nie powinno się dwa razy wchodzić do tej samej rzeki, ale w tym wypadku Lakers nie mają zbyt dużego pola manewru i według Shamsa Charanii z The Athletic rozważają zakontraktowanie Dwighta Howarda, który grał dla nich w sezonie 12-13:

Obecnie Howard jest zawodnikiem Memphis Grizzlies po tym jak w lipcu został wymieniony przez Washington Wizards za C.J.Milesa. Najnowsze wieści wskazują jednak na to, że Howard nie zagra dla Grizzlies nawet jednego spotkania, gdyż w najbliższym czasie mają się rozpocząć negocjacje w sprawie buyoutu. Póki co, pozwolili Lakers porozmawiać z nim.

W poprzednim sezonie 33-letni Howard rozegrał dla Wizards zaledwie 9 meczów, w których notował przyzwoite 12,8 punktów i 9,4 zbiórki.  Z gry wykluczyła go kontuzja pleców, przez którą w grudniu zmuszony był poddać się operacji.

89

KOMENTARZE