Jonas Jerebko zagra w Rosji

2

Niezastrzeżony wolny agent Jonas Jerebko od momentu wejścia na rynek nie mógł oczekiwać dużego zainteresowania ze strony ligowych zespołów. Co prawda w ostatnim sezonie, w trakcie trwania fazy zasadniczej rozegrał dla Golden State Warriors 73 spotkania, w których notował średnio 6,3 punktu i 4 zbiórki, ale już w playoffach jego rola w drużynie praktycznie kompletnie zanikła i udało mu się zaliczać na parkiecie tylko po 7 minut na mecz.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że 32-latek ze Szwecji zdecydował się na opuszczenie Stanów Zjednoczonych i ligi NBA. Udało mu się porozumieć z rosyjskim Khimki Moskwa w sprawie dwuletniej umowy. W nowym zespole spotka się z innymi zawodnikami, którzy ostatnio postanowili grać w rosyjskiej lidze – Timofeyem Mozgovem i Dairisem Bertansem.

45

KOMENTARZE

  1. Chimki Moskwa, nie Khimki, Amerykanie używają dwuznaku (“Kh”), bo poniekąd zanikł u nich dźwięk oddający ta spółgłoskę (ostał się m.in. w Szkocji). Timofiej Mozgow. W naszym alfabecie nie występuje “V’, a Amerykanie realizują dźwięk na “J” m.in. poprzez użycie litery “Y” w zapisie. Stąd prosiłbym o stosowanie polskiej transkrypcji, tak jak robi to P. red. Kwiatkowski, a czego wymaga poprawna polszczyzna i dobry styl. Dlatego nie piszemy też Mytskevich i Kostyushko, choć byli oni polskojęzycznymi Rusinami.

    PS Sorka za czepialstwo, takie zboczenie zawodowe

    Lubię to: 37