Świąteczne mecze i kilka innych hitów kalendarza sezonu 2019/20

1
fot. AP Photo

NBA przygotowała już grafik na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia i jak zwykle jest to zestaw niezwykle ciekawie zapowiadających się pojedynków z udziałem najlepszych drużyn i największych gwiazd.

Adrian Wojnarowski, Tim Bontemps i Malika Andrews z ESPN zdobyli informacje o wszystkich pięciu meczach, które zostaną rozegrane 25 grudnia. Po raz pierwszy od dawna tego dnia nie obejrzymy kolejnego starcia Golden State Warriors z LeBronem Jamesem. Największym hitem będą niewątpliwie derby Los Angeles z udziałem gwiazdorskich duetów. Dojdzie także do starcia faworytów Wschodu w Filadelfii, gdzie przyjadą Milwaukee Bucks. Nie mogło zabraknąć również spotkania z udziałem mistrzów. Toronto Raptors na własnym parkiecie zmierzą się z Boston Celtics i będzie to ich pierwszy świąteczny mecz od 2001 roku. James Harden i Russell Westbrook odwiedzą nową halę w San Francisco, gdzie raczej nie zobaczymy jeszcze Klay’a Thompsona. Do tego Zion Williamson i jego New Orleans Pelicans zagrają na parkiecie w Denver.

Los Angeles Lakers vs. LA Clippers
Houston Rockets @ Golden State Warriors
Milwaukee Bucks @ Philadelphia 76ers
Boston Celtics @ Toronto Raptors
New Orleans Pelicans @ Denver Nuggets

Tymczasem Shams Charania z The Athletic donosi o terminach najciekawszych powrotów, kiedy gwiazdy będą odwiedzały swoje byłe drużyny. Kawhi Leonard 11 grudnia przyjedzie do Toronto odebrać swój mistrzowski pierścień. Anthony Davis 27 listopada po raz pierwszy zagra w Nowym Orleanie jako zawodnik Lakers. W ten sam dzień Kyrie Irving wróci do Bostonu. Russell Westbrook do 9 stycznia musi czekać na ponownie spotkanie ze swoimi byłymi już kibicami w Oklahomie, którzy na pewno zgotują mu gorące przyjęcie. Równie emocjonalny mecz czeka nas 15 listopada, gdy Mike Conley wyjdzie na parkiet w Memphis. Dzień wcześniej, 14 listopada Kristaps Porzingis po raz pierwszy odwiedzi Madison Square Garden.

Dowiedzieliśmy się również kto zagra przeciwko Golden State Warriors w pierwszym meczu sezonu regularnego w ich nowej hali Chase Center. Jak donosi Marc Stein z NY Times, 24 października do San Franciso przyjadą LA Clippers.

58

KOMENTARZE