Chris Paul raczej nie zostanie w Thunder

15

Chris Paul rozpoczynał swoją karierę w Oklahomie, gdzie przez dwa sezony grali Hornets (obecnie Pelicans) w okresie przejściowym, podczas gdy Nowy Orlean odbudowywał się po huraganie Katrina. Tak więc transfer między Oklahoma City Thunder a Houston Rockets oznacza dla niego powrót do miejsca, w którym zaczynał swoją przygodę z NBA. Może się jednak okazać, że teraz nawet nie zdąży przenieść się do OKC.

W wieku 34 lat CP na pewno nie chce spędzić kolejnych sezonów w przebudowywanej drużynie, a też Thunder chętnie pozbyli by się jego ogromnego kontraktu ($124mln/3), dlatego obie strony już rozmawiają o znalezieniu dla niego innego zespołu.

Według Adriana Wojnarowskiego, Thunder liczyli na trójstronną wymianę, w której Paula przejmie trzecia drużyny. Tego na razie nie udało się zrobić, ale mogą jeszcze wstrzymać się ze sfinalizowaniem transferu z Rockets, żeby spróbować znaleźć chętnego. Thunder będą mogli też od razu zrobić osobną wymianę, bo jeśli nie będą w niej oddawać nikogo innego poza Paulem, nie będzie konieczne odczekanie okresu dwóch miesięcy.

Zarówno Woj, jak i Sam Amick z The Athletic wskazują Miami Heat jako możliwą opcję. Przypomnijmy, że Heat jeszcze przed chwilą rozmawiali z Thunder o wymianie z udziałem Westbrooka.

63

KOMENTARZE

 1. Jest taki klub który mógłby się wychylić po CP3. Musieliby oddać w sumie Bledsoe (dopiero we wrześniu), Ilyasowe, no i całą resztę. Ale przy takim zespole i trenerze, akurat Paul mógły iść przerzucić na druga stronę górki. Ewentualnie zakopać pod tą górką ale ten team mi pasuje.
  CP3, Hill, Middleton, Antek, Lopez.
  Ławki oczywiście brak, no ale to już zadanie dla menadżera roku :)

  Lubię to: 3
  • To jest dobry pomysł, też o tym myślałem. Bucks muszą ryzykować, za chwilę Antek też będzie szukał kumpla w fajniejszym mieście. Paul w Bucks to nadwyżka ;)

   Lubię to: 2
 2. Kto chce kontrakt CP3? Zapycha milion razy bardziej salary cap niż Westbrook, bo gość ma ciągnąć w playoff, tylko nigdy nie może, bo zawsze kontuzjowany, kontrakt na tyle lat a Paul 34l. Presti dał się zrobić w konia w tej szarży po piki, albo Westbrook poprosił o taki deal, a po tych wszystkich latach dla OKC, nie można było po prostu odmówić.

  Lubię to: 1