Warriors zwolnili Shauna Livingstona

6

Golden State Warriors zgodnie z oczekiwaniami zwolnili Shauna Livingstona zanim jego kontrakt wart $7.7mln na sezon 2019/20 stał się w pełni gwarantowany.

Nasz insajder zNYK wiedział o tym jako pierwszy, wyprzedzając Woja

Warriors zapłacą mu tylko gwarantowane $2 miliony, a dodatkowo jeszcze rozłożą sobie tę kwotę za pomocą stretch-provision, co oznacza $666 tysięcy w ich salary cap przez trzy kolejne lata. Musieli to zrobić, żeby zmieścić się pod hard cap, a i tak znajdują się obecnie tuż poniżej limitu, którego nie mogą przekroczyć.

Prawie 34-letni Livingston przez pięć sezonów grał w Warriors, będąc bardzo ważnym rezerwowym trzech mistrzowskich drużyn, ale minione rozgrywki w jego wykonaniu były bardzo słabe. W trakcie sezonu pojawiały się spekulacje, że może zakończyć karierę, ale według Wojnarowskiego teraz nie ma takich planów i zamierza znaleźć sobie nową drużynę.

Stephen Curry, Klay Thompson i Draymond Green pozostają jedynymi zawodnikami Warriors z mistrzowskiego składu z 2015 roku.

72

KOMENTARZE

  1. W sumie nawet jakby nie hard-cap to warto było sie go pozbyc, bo w tym sezonie. Nie dawal tyle z lawki jak wczesniej, a chyba kazdy zna jego historie z kontuzjami kolan i raczej zanosi sie na regres

    Lubię to: 1