Thunder i Westbrook rozmawiają o przyszłości i ewentualnym transferze

18

Oklahoma City Thunder zostali zupełnie zaskoczeni prośbą Paula George’a o wymianę do LA Clippers, ale Sam Presti szybko otrząsnął się z tego szoku. Wyciągnął ile się dało z tej trudnej sytuacji, w jakiej postawiona została jego drużyna i wynegocjował bardzo wysoką cenę, dzięki czemu pozyskali wartościowe elementy, które pomogą w przebudowie.

Thunder przestali być kontenderem, muszą się przebudować, dlatego pod znakiem zapytania znalazła się też przyszłość Russella Westbrooka. On, jego agent i Presti mają teraz rozmawiać o możliwych scenariuszach. Według doniesień Adriana Wojnarowskiego zarówno Westbrook, jak i Thunder zdają sobie sprawę, że po 11 wspólnych latach nadszedł czas, żeby poważnie rozważyć opcje transferu. Woj dodaje także, że przemeblowanie składu wokół Westbrooka i Stevena Adamsa wydaje się mało prawdopodobnym rozwiązaniem.

Znalezienie wymiany nie będzie jednak łatwym zadaniem biorąc pod uwagę, że Westbrook ma już prawie 31 lat, historię problemów z kolanem i jeszcze cztery lata kontraktu za aż $170 milionów.

Według źródeł Sama Amicka z The Athletic, Miami Heat i Detroit Pistons są najbardziej zainteresowani pozyskaniem Russa, a oczekuje się również, że Houston Rockets włączą się w ten wyścig. W końcu Daryl Morey zawsze poluje na gwiazdy, więc na pewno tej okazji też nie przepuści. Choć Tim MacMahon z ESPN pisze, że taki transfer byłby bardzo trudny do zrealizowania, dlatego to odległa perspektywa.

45

KOMENTARZE

  • To już Westbrook mimo długości kontraktu jest z tej trójki zdecydowanie najlepszą opcją. Miami go łyknie. Nie za wielkie assety, raczej coś ala’ Dragic/Waiters (spadające kontrakty) + brak protekcji posiadancyh picków/możliwosć zamiany. Dragica pewnie i tak Presti popchnie dalej, pewnie i Adamsa i za rok salary sobie wyczyści.
   A Russ będzie na misji.

   Lubię to: 1
  • Pewnie, mają do oddania masę picków do 2040 roku ;) Opcja pewnie jest, czy byłaby łatwa do zrobienia to już inna sprawa. Czy Westbrook jest Lakersom potrzebny? Moim zdaniem nie, ale ponieważ to Lakers to, podobnie jak Houston, zawsze się ich wymienia w gronie chętnych do wymiany po gwiazdę.

   Lubię to: 3
 1. ale to ciekawe, że zawodnik A wymusił wymianę po zawodnika B z drużyny C i zachwiał ich całą strategią, a może nawet zmienił o 180 stopni

  Lubię to: 4
 2. “Thunder przestali być kontenderem…” – żeby przestać być trzeba najpierw zacząć nim być…
  Poza tym nie zgodzę się że Dżon Łol ma gorszy kontrakt. On przynajmniej nie gra póki co…

  Lubię to: 2
 3. Tyle było kpienia z Duranta, że cupcake, ze zdradził Oklahome, że to nie był jego team a teraz okazuje się, że najwięksi “prawilniacy” jak szczury opuszczają tonący okręt.Już Russ nie chce grać w Chesapeke do końca kariery?George nie ma niepozałatwianych spraw?Ciekawe czy na nich też będą gwizdać kibice Thunder?

  Lubię to: 5
  • Bez przesady. Gdyby Durant poszedł do jakiegokolwiek innego zespołu (może jeszcze poza Cavs), hejt na niego byłby tylko wśród kibiców Oklahomy, a nie wszystkich kibiców NBA.

   Lubię to: 6
   • Ale ja własnie mowie o Oklahomie, która odsądzała go od czci i wiary, robiła cyrki i przebieranki.A mówienie, że hejtowała go cała społeczność kibiców NBA jest przereklamowane.Ciągle w czołówce głosowań All Star wśród kibiców, ciągle jedna z najlepiej sprzedających się koszulek, podobnie jak buty.

    Lubię to: 0
 4. Lekko się mylisz i naciągasz fakty.Mało kto kpił z Duranta dlatego że odchodzi z Thunder.Już wcześniej było wiadomo że raczej chleba z tej mąki nie będzie.Wszyscy raczej nabijali się z Duranta(w tej liczbie i ja,nawet na własny użytek nazwałem go cipą)z powodu tego GDZIE i w jakich okolicznościach poszedł.Taka była narracja,ja przynajmniej się z tego nie wycofuję.
  A że PG co innego mówił w zeszłym roku a teraz zrobił to co zrobił??Kurwa,ktoś jeszcze myśli że w tym interesie są jakiekolwiek sentymenty,lojalność itp.itd?Bez jaj,to jest,biznes i kasa,i to nie tylko z gry w kosza ale i z innych przyległości,niejednokrotnie większa niż z basketu.
  Westbrook natomiast odchodząc w dogadany i ogarnięty z Priestim sposób może Oklahomie tylko pomóc.
  Przebudowa!!

  Lubię to: 8
  • Powtarzam, mówie o społeczności w Oklahomie.To tam tuż po transferze Duranta mówiono, że to nigdy nie był jego team, że Russell był prawdziwym motorem i MVP tej drużyny.Umniejszano rolę Duranta w sukcesach Thunder a Russa wynoszono na piedestał.Teraz się okazuje, że i on nie widzi tam swojej przyszłości.O to mi chodzi, a nie o postrzeganie Duranta w innych rejonach.

   Lubię to: 2