Wizards oddali Dwighta Howarda do Grizzlies

11

Z powodu problemów zdrowotnych Dwight Howard zdołał rozegrać tylko 9 meczów w zeszłym sezonie i na tym zakończy się jego kariera w barwach Washington Wizards, ponieważ właśnie został przehandlowany do Memphis Grizzlies. W drugą stronę idzie CJ Miles, a o wymianie poinformował znudzony czekaniem na decyzję Kawhia Adrian Wojnarowski:

Wizards pozbyli się niepotrzebnego im centra i będą mogli stawiać wyłącznie na młodych Thomasa Bryanta i Mo Wagnera, nie martwiąc się o to jak niezadowolony z braku minut Dwight wpłynie na atmosferę w szatni. CJ Miles ma za sobą słaby sezon, ale w karierze trafia 36% trójek.

Obaj gracze są na kończących się kontraktach. Ten Milesa jest wart $8.7mln, Howarda $5.6mln, dzięki czemu w Memphis zaoszczędzą nieco ponad $3mln.

Grizzlies zwolnią Howarda, który może mieć duży problem ze znalezieniem dla siebie nowego miejsca w NBA, bo jak na razie nie ma drużyn zainteresowanych pozyskaniem go, co oczywiście nie dziwi.

David Aldridge z The Athletic dodaje, że Grizzlies zwolnią także Avery’ego Bradley’a, płacąc tylko gwarantowane $2 miliony z kontraktu na $12.9mln.

Dzięki oszczędnościach w wymianie z Wizards i pozbyciu się Bradley’a, Grizzlies zyskają większą elastyczność salary cap. Obecnie znajdują się $16mln poniżej progu podatku, co powinno ułatwić im zatrzymanie zastrzeżonego wolnego agenta Delona Wrighta. Podobno Dallas Mavericks szykują się do złożenia mu oferty.

Bradley był kiedyś reprezentowany przez agenta Roba Pelinkę, więc jest poważnym kandydatem na kolejnego weterana, który pomoże uzupełnić Los Angeles Lakers skład minimalnymi kontraktami.

68

KOMENTARZE

 1. Bye, bye Dwight!

  To co, razem z Karmelkiem będą mieć teraz czas, być snuć wizje jak to NBA „odrzuciła najlepszych graczy w historii” ;-)

  Lubię to: 4
  • Maszynka bez rzutu, bez go to moves, z słabą grą tyłem do kosza i już nie tak dominujacą obroną ale ciągle primadonna i “smrodziarz” w szatni.Nawet za te kilka baniek to może być ryzyko nie warte zachodu.Smutne, że tak kończy ale on przez cały swój prime opierał się wyłącznie o ponadprzeciętną fizyczność.Przyszły problemy ze zdrowiem i już nie ma nic do zaoferowania ale ciągle chciałby być traktowany jak gwiazda, podobnie jak Melo.

   Lubię to: 2
   • Racja, dlatego jego zarobki i pozycja spadają. Jednak ciągle może się komuś przydać w marcu/kwietniu. Ciągle nieźle zastawia, kończy spod kosza i zbiera.

    Lubię to: 0